Stalo sa v Európskom meste športu - apríl

Aj štvrtý mesiac roka 2019 patril v Michalovciam športovým výkonom buď kolektívnych tímov alebo aj jednotlivcov. Ešte stále rezonoval postup hokejistov do najvyššej súťaže, futbalisti súperili o postup do finále Slovnaft Cupu a Iuventa začala boj o svoj dvanásty ligový titul. Skrátka, Európske mesto športu opäť žilo športom!

Prezidenta SZĽH potešil postup Michaloviec do Tipsport ligy

Samozrejme, stále sme zbierali dozvuky postupu hokejistov do Extraligy. Jedným z prvých gratulantov michalovskému vedeniu bol aj prezident Slovenského zväzu ľadového hokeja Martin Kohút. Toho ako rodeného Michalovčana postup Dukly do Extraligy veľmi potešil. Viac o jeho pocitoch si prečítate tu. Svoj názor povedal aj dlhoročný tréner Michaloviec Ján Faith.

Martin Kohút pri otvorení michalovského zimného štadióna v januári 2018.

Miroslav Chudý trénerom Dukly Ingema aj v najvyššej súťaži

Nejakou nečakanou novinkou to určite nebolo. Po historickom postupe do najvyššej súťaže prišlo k opätovnej dohode trénera Miroslava Chudého a vedenia Dukly Ingema na ďalšej spolupráci. Miroslav Chudý tak po zisku dvoch titulov v prvej lige mohol pokračovať s tímom aj v najvyššej súťaži. Chudý sa stal trénerom Dukly v októbri 2017. Odvtedy s ňou získal prvoligový titul, neuspel v baráži o Extraligu, vyhral základnú časť prvej ligy, obhájil v nej titul a vybojoval Extraligu. Po postupe do najvyššej súťaže sa mu rozrástol aj realizačný tím. K asistentovi Richardovi Šechnému a kustódovi Marekovi Jenčíkovi pribudol ďalší asistent Peter Bartoš a tréner brankárov Imrich Petrík, mimochodom rodený Michalovčan.

Mašlanka obhájil prezidentský post

Pri hokeji ešte ostávame, tentoraz ale pri mládežníckom. Začiatkom apríla sa v HK Mládež konali voľby prezidenta. V nich opätovne uspel Richard Mašlanka, ktorý získal hlasy všetkých 26 delegátov. Mašlanka je na čele michalovského mládežníckeho hokeja nepretržite od roku 2008.

Branislav Štefan najlepším hokejbalistom prestížneho turnaja v USA

Dobré meno michalovskému športu robil a robí aj Branislav Štefan. Bývalý hokejista Dukly, v súčasnosti florbalista Eastern Wings Michalovce a hokejbalista Lion Svidník venujúci sa súčasne aj trénerstvu sa zúčastnil významného turnaja v Spojených štátoch, konkrétne vo Philadelphii. Išlo o otvorené majstrovstvá Severnej Ameriky. Jeho družstvo Los Angele Barons sa stalo víťazom B-kategórie a Štefan bol vyhlásený za najužitočnejšieho hráča turnaja.

Majstrom Slovenska pri starších žiakoch Slovan Bratislava

Michalovce, ako Európske mesto športu, sa uchádzalo o viaceré majstrovstvá Slovenska. Jedným z turnajov, ktoré sa im podarilo zorganizovať, bolo finále starších žiakov v hokeji. Zúčastnili sa na ňom štyri tímy – traja víťazi regionálnych skupín a aj druhý najlepší z východu Slovenska, keďže sa hral turnaj v tomto regióne. Majstrom Slovenska sa nakoniec stali hráči Slovana Bratislava, ktorí vyhrali vo všetkých troch zápasoch. Druhé miesto obsadili HC Košice, tretia skončila Žilina a štvrtý Poprad.

Semifinálová stopka pre MFK Zemplín

Futbalisti MFK Zemplín sa nakoniec do finále Slovnaft Cupu neprebojovali. V prvom meraní síl síce v Žiline uhrali solídnu remízu 1:1, v domácej odvete ale prehrali 0:2 a do finále postúpili Šošoni. Tým sa nakoniec pohár získať nepodarilo, keďže vo finále podľahli Spartaku Trnava 3:4 po pokutových kopoch.

Iuventa do jedenásteho finále v rade

Hádzanárky Iuventy Michalovce bez problémov postúpili do svojho jedenásteho národného finále v rade. V semifinále si hravo poradili s Bánovcami nad Bebravou 3:0 na zápasy. Ich súperom v boji o deviaty slovenský titul v rade a dvanásty celkovo však nebol ich tradičný rival zo Šale. Toho v semifinále premohol východoslovenský rival ŠŠK Prešov, ktorý sa do finále prebojoval po prvýkrát v histórii.