V slávnostnej sále Zlatého Býka sa v stredu predpoludním odohral zaujímavý akt. Primátor mesta Viliam Zahorčák na ňom ocenil a odmenil najlepších žiakov základných škôl za školský rok 2013/2014. Tých úspechov bolo naozaj neúrekom. Primátor mesta teda oceňoval od mladých matematikov, recitátorov, tanečníkov, či sportovcov, ale aj mnoho ďalších talentovaných detí. Prinášame vám zoznam všetkých ocenených, ako aj fotogalériu zo slávnostného aktu.
Základná škola T.J. Moussona
Sofia Fedorišinová
Hronského Jasov - prednes pôvodnej slovenskej ľudovej rozprávky – 1.miesto v krajskom kole
Matej Pakán
Technická olympiáda kat.B – 1.miesto v krajskom kole
Katarína Hlavatá
Ruské slovo – próza – 1.miesto v krajskom kole
Kristína Schumerová
Ruské slovo I.kategória – poézia – 1.m v krajskom kole a 1.miesto aj v celoštátnom kole a súťaž Metamorfózy slova – 1.miesto v krajskom kole
Timea Sotáková
Ruské slovo – kategória spev – 1.miesto v krajskom kole a 1.miesto aj v celoslovenskom kole
Ema Huňadyová
Olympiáda v ruskom jazyku – kat.A1- 1.miesto v krajskom kole a 3.miesto v celoslovenskom kole a v celoštátnej súťaži Ruský film – výtvarné práce – 3.miesto
Peter Pempek
Slovenský pohár vo florbale - celoslovenské kolo – starší žiaci- najlepší brankár turnaja
Branislav Sokirka
Slovenský pohár vo florbale – celoslovenské kolo– starší žiaci- najlepší hráč turnaja
Adriana Chromá
Ľudské práva očami detí – vlastná tvorba – 1.miesto – cena ministra zahraničných vecí a súťaž v informatike I-BOBOR-Kadet – 1.miesto v celoslovenskom kole
Samuel Brnčal
I-BOBOR-Benjamín – 1.miesto v celoslovenskom kole
Monika Mudráková
Ruský film – výtvarné práce – celoslovenské kolo – 3.miesto
Katarína Rutkayová
Schola ludus – vedecký obrázkový vtip – celoštátna úroveň – 3.miesto a v celoštátnej súťaži Škola mojej profesie – výroba cukrárenských ozdôb – 3.m
Martin Rafáč
Schola ludus – vedecký obrázkový vtip – celoštátna úroveň – 3.miesto
Michael Šubák
Škola mojej profesie – tvorba vizitky – celoštátna súťaž – 1.m a v tej istej súťaži – kategória spracovanie fotografií – 2.m
Peter Pavlo
Škola mojej profesie – tvorba vizitky – celoštátna súťaž – 2.m a v tej istej sútaži v kategórii spracovanie fotografií – 2.m
Anna Valkovičová
Škola mojej profesie – chov koní – celoštátna súťaž – 1.m
Peter Ondrík
Ruské slovo – poézia – I.kategória – 2.miesto v celoslovenskom kole
Saskia Kolesárová
Ruské slovo – poézia – 2.miesto v celoslovenskom kole
Daniela Janošová
Ruské slovo – poézia – II.kategória – 3.miesto v celoslovenskom kole
Žofia Hlavatá
Ruské slovo – I.kategória – spev – 2.miesto v celoslovenskom kole
Kristína Klepancová
Škola mojej profesie – Základoškolská odborná činnosť – 1.miesto v Slovenskej republike
Samuel Perunko
1.miesto v kategórii jednotlivcov na medzinárodnej súťaži v country tancoch v ČR – mesto Tábor:
Terézia Hlavatá
1.miesto v kategórii jednotlivcov na medzinárodnej súťaži v country tancoch v ČR – mesto Tábor
Základná škola, Ul. J.Švermu 6:
Matej Berešík
Lukostreľba – celoštátna súťaž 3. miesto
Monika Šinkárová
Ruské slovo – krajské kolo (prednes poézie) 1. miesto, Ruské slovo – celoštátne kolo (prednes poézie) 1. miesto
Anna Šešvak
Ruské slovo – celoštátne kolo (prednes poézie) 1. miesto
Lucia Šestáková
Ruská pieseň – celoštátne kolo (prednes poézie) 2. miesto
Adam Kostovčík
MO Pangea – celoštátne kolo (matematická olympiáda) 2. miesto
Jarmila Kráľová
Budimírske studničky – celoštátna súťaž (výtvarná súťaž) 3. miesto
Karin Petruňová
Svätoplukovo kráľovstvo ožíva – celoštátna súťaž (výtvarná súťaž) 1. miesto
Ľudské práva očami detí – celoštátna súťaž (výtvarná súťaž)
Mária Maxová
Svätoplukovo kráľovstvo ožíva – celoštátna súťaž (výtvarná súťaž) 2. miesto
Nikola Demková
Moje najmilšie Vianoce – celoštátna súťaž (výtvarná súťaž) 3. miesto
Gabriel Kuriľák
Ľudské práva očami detí – celoštátna súťaž (výtvarná súťaž)
Základná škola, Ul.moskovská 1:
Sára Valisková
1. miesto - celoslovenská súťaž "Štúrov Zvolen ", 3. miesto - Pytagoriáda P6
Jakub Jožio
2. miesto – V. kategória hudobnej oblasti v celoslovenskej literárno-hudobno-výtvarnej súťaže Budimírske studničky
Adam Cicák
2. miesto – V. kategória hudobnej oblasti v celoslovenskej literárno-hudobno- výtvarnej súťaže Budimírske studničky
Nikoleta Babejová
3. miesto – V. kategória hudobnej oblasti v celoslovenskej literárno-hudobno- výtvarnej súťaže Budimírske studničky
Základná škola, Ul.Komenského 1:
Alexandra Melnyčuková
I. miesto na Majstrovstvách kraja v atletike v skoku do diaľky
Samuel Lukáč
I. miesto na Majstrovstvách kraja v atletike v behu na 1000 metrov
Peter Paľo
I. miesto na Majstrovstvách kraja v atletike v behu na 300m a 3. miesto na Majstrovstvách SR Základných škôl v behu na 300m
Eva Nemcová
1. miesto v krajskej jazykovej súťaži “Ruské slovo”, 1. miesto v krajskej jazykovej súťaži Jazykový kvet, 1. miesto v celoslovenskej súťaží “ Jazykový kvet”
Simon Rigazs
1. miesto na Majstrovstvách SR Základných škôl v atletike v behu na 300 metrov
Ivana Šaffová
1. miesto na celoslovenskej literárnej súťaží vyhlásená Zväzom protifašistických bojovníkov “Cesta za poznaním minulosti”
Základná škola, Ul. školská 5:
Mário Dovičák
člen víťazného družstva ZŠ Školská 2 v Gymnastickom štvorboji v Banskej Bystrici na M-SR - kategória C - chlapci ako jednotlivec 3.miesto na M-SR v Banskej Bystrici
Ivan Gomba
člen víťazného družstva ZŠ Školská 2 v Gymnastickom štvorboji v Banskej Bystrici na M-SR - kategória C - chlapci a ako jednotlivec 1.miesto na MK v Košiciach
Viviana Pivarníková
1. miesto na majstrovstvách Východoslovenskej oblasti v Olympijskom odznaku športovej všestrannosti v Michalovciach
Kristián Tóth
1. miesto na majstrovstvách Východoslovenskej oblasti v Olympijskom odznaku športovej všestrannosti v Michalovciach
Alexandra Giraltošová
1. miesto na MK vo vrhu guľou v Košiciach
Základná škola, Ul.okružná 17:
Soňa Pasuľková
Ruské slovo - poézia – 1. miesto celoslovenské kolo, 1. miesto – krajské kolo, Šalianský Maťko – 1. miesto krajské kolo
Alex Kováč
geografická olympiáda – 1. miesto krajské kolo
Ján Samuel Peťura
geografická olympiáda - 1. miesto krajské kolo, 5. Miesto celoslovenské kolo
Pytagoriáda 4. miesto celoslovenské kolo
v medzinárodnom hodnotení FIDE – v šachu – TOP 20
Peter Ďurkovič
olympiáda ruského jazyka – 1. miesto krajské kolo, 3. miesto celoslovenské kolo - Pangea – celoeurópska matematická olymiáda – 4. miesto
Ema Veľasová
Literárna Revúca – 2. miesto celoslovenské kolo
Pangea – celoeurópska matematická olymiáda – 5. miesto
Šimon Čižmár
Literárna Revúca – 3. miesto celoslovenské kolo
Marián Kravec
Pangea – celoeurópska matematická olymiáda – 2. miesto
Dávid Vinc
Pangea – celoeurópska matematická olymiáda – 3. miesto
Nikola Kalinová
3. miesto - Maks - celoslovenská korešpondenčná súťaž v matematike
Tatiana Mikulová
3. miesto – Klokan - medzinárodná súťaž matematiky
Sofia Štundová
Európa v škole - mimoriadna cene poroty v celoslovenskom kole
Nikola Rovňaková
Ruské slovo – spev - 1. miesto v celoslovenskom kole1. miesto krajské kolo,
Antoni Grifo
Ruské slovo – spev - 1. miesto v celoslovenskom kole, 1. miesto krajské kolo,
Samuel Pavol Naď
Ruské slovo – spev 1. miesto v celoslovenskom kole, 1. miesto krajské kolo,
Alexandra Pillárová
- halové majstrovstvá SR -2. miesto
- majstrovstvá SR – 1. A - 3. miesto
- medzinárodná súťaž ETA 1 – 3. miesto
- medzinárodná súťaž ETA 2 - 1. miesto
Jakub Kračunik
olympijská všestrannosť beh na 50m – 1. miesto – krajské kolo
Martin Bednár
najlepší hráč Majstrovstiev Slovenska v Malom futbale starších žiakov
Matúš Begala
najlepší hráč Majstrovstviev Slovenska v malom futbale mladších žiakov
Ján Uchaľ
Kalokagatia literárna časť - 2. miesto celoslovenské kolo
Barbora Mihalyiová
literárna súťaž Pozdrav olympionikom – 3. miesto celoslovenské kolo
Tomáš Ondo
v medzinárodnom hodnotení FIDE – v šachu – TOP 20
Základná škola, Ul. krymská 5:
Martina Pustá
1. miesto - Krajské kolo v atletike (hod kriketovou loptičkou)
Barbora Bobošová
1. miesto Krajské kolo v atletike (skok do výšky)
Laura Mačeková
1. miesto - Krajské kolo Olympiáda v nemeckom jazyku
1. miesto - Celoslovenské kolo Olympiáda v nemeckom jazyku
Martina Čižmariková
1. miesto - Medzinárodná výtvarná tvorba detí v Macedónsku
2. miesto - Detská svetová výtvarná tvorba Japonsko
Anna Benčová
1. miesto - Medzinárodná výtvarná tvorba detí v Macedónsku
Základná škola P.Horova, Ul. kpt. Nálepku 16:
Radovan Pado
1. miesto Krajské finále - streľba zo vzduchovej zbrane
1. miesto - Majstrovstvá Slovenska - streľba zo vzduchovej zbrane
Alexandra Čižmárová
2. miesto - Majstrovstvá Slovenska - Judo,
3. miesto - Medzinárodná veľká cena mesta Michalovce - Judo
Viktória Virčíková
3. miesto - Medzinárodná veľká cena mesta Bardejov - Judo
Diana Kanóczová
3. miesto - Medzinárodná veľká cena mesta Michalovce - Judo
Tomáš Popiak
2. miesto - Medzinárodná veľká cena mesta Michalovce - Judo
Alexandra Behunčíková
1. miesto - Krajské kolo - Dejepisná olympiáda, 1. miesto - celoštátne kolo - Dejepisná olympiáda
Katarína Mikulová
1. miesto - Krajské kolo - Ruské slovo, 1. miesto - celoštátne kolo - Ruské slovo
Stela Kerpčárová
2. miesto - celoštátne kolo - Poetický Púchov,
3. miesto - celoštátne kolo - Pro Slavis
Základná umelecká škola, Ul. Štefánikova 20:
Klaudia Hossu
2. miesto - kategória sólový spev do 20 rokov
Cena za najlepší autorský počin
pieseň Hero na 10. ročníku Celoslovenskej súťaže detských a mládežníckych hudobných skupín a spevákov sólistov Kremnické laso v Kremnici
3. miesto na Celoslovenskej súťaži vo vlastnej tvorbe v Revúcej
Daniela Hudiková
2. miesto na Celoslovenskej súťaži vo vlastnej tvorbe v Revúcej
Kolektívy:
Základná škola T.J. Moussona, Ul. Moussona 4:
Družstvo mladších žiakov
krajské kolo vo florbale – 1.miesto – Adam Stripai
Družstvo starších žiakov
Slovenský pohár vo florbale – 1.miesto v celoslovenskom kole – cenu prebral Peter Rauch
Družstvo starších žiakov
Majstrovstvá Slovenska vo florbale – 2.miesto – Jakub Guľvaš
Družstvá mladších žiakov
Pardubická ryengle – medzinárodná súťaž v country tancoch – 1.miesto za choreografiu Slniečkári a 2.miesto za choreografiu Námorníci - cenu prebral Sofia Rauchová
Družstvá mladších a starších detí
Medzinárodné majstrovstvá Českej republiky v country tancoch – mesto Tábor – 5 krát prvé miesto za choreografie – Prvý krát, Ty a ja, Smraďoši, Žabky, Sochy – cenu prebral Bibiana Záhorčáková
Družstvo žiačok
súťaž Envirománia – 1.miesto v krajskom kole – cenu prebral Kristína Klepancová
Patrik Andrišov, Ľudovít Chocholáček
Technická olympiáda kat.A – 1.miesto v krajskom kole
Skupina dievčat
Ruské slovo I.kat.– spev – 1.miesto v krajskom kole a 1.miesto aj v celoslovenskom kole cenu prebrala Emma Timočková
Skupina žiakov
Ruské slovo II.kat – spev – 2.miesto v celoslovenskom kole – cenu prebrala Žofia Hlavatá
Trieda V.B
Ruské slovo – divadlo – 1.miesto v krajskom kole – cenu prebrala Tamara Timočková
Biblická olympiáda skupina žiakov
1.miesto v krajskom kole a 1.miesto v celoslovenskom kole –cenu prebrala Ivana Mihalčová
III.B - súťaž SUPERTRIEDA
1.miesto v krajskom kole a 2.miesto v celoslovenskom kole – cenu prebrala Lara Puzderová
VIII.A – súťaž SUPERTRIEDA
1.miesto v krajskom kole a 2.miesto v celoslovenskom kole – cenu prebrala Petra Karamanová
Dvojica dievčat
Škola mojej profesie – vedomostná súťaž z chémie – 1.miesto v celoslovenskej súťaži – cenu prebrala Eva Hamašová
Dvojica chlapcov
súťaž ZENIT – tvorba web stránok – 3.miesto v celoslovenskej súťaži – cenu prebral Michael Šubák
Skupina žiakov
Náboj junior 2013 – 1.miesto na krajskej úrovni – cenu prebral Peter Pempek
Základná škola, Ul. J.Švermu 6:
Stolný tenis dievčatá
krajské kolo - 1.miesto– celoštátne kolo - 2. miesto. Ocenenie preberie kapitánka družstva - cenu prebrala Dáša Šinkárová
Základná škola, Ul .okružná 17:
Malý futbal mladší žiaci
1.miesto Majstrovstvá Slovenska – cenu prebral Matej Trusa
Malý futbal starší žiaci
1. miesto Majstrovstvá Slovenska – cenu prebral Dávid Slávik
Veľký futbal – žiaci
3. miesto – Majstrovstvá Slovenska – cenu prebral Peter Vojtovič
Hádzaná žiačky
1. miesto - Majstrovstvá Slovenska, 1. miesto krajské kolo – cenu prebrala Renáta Tokárová,
Základná škola P. Horova, Ul. kpt. Nálepku 16:
Družstvo - mix -
1. miesto - Krajské finále - streľba zo vzduchovej zbrane
3. miesto - celoštátne kolo - streľba zo vzduchovej zbrane (cenu prebrala Natália Padová)
Družstvo - st. žiačky florbal
1. miesto - Krajské finále
2. miesto - celoštátne kolo (cenu prebrala Sylvia Maťašová)
Základná umelecká škola, Ul. Štefánikova 20:
Detský spevácky zbor Pro Musica
Získal popredné umiestnenia na svetových súťažiach v zborovom speve v Holandsku, Španielsku, Česku, Maďarsku, Švajčiarsku, Anglicku, Belgicku , Turecku absolvoval 2 krát koncertné turné v Mexiku a zaujímavé živé vysielania v slovenskom rozhlase - stanica Devín a s Košickou filharmóniou. Dôležité je jeho miesto v premierovaní diel slovenských autorov v zahraničí.
V minulom roku získal na Svetovej súťaži v zborovom speve v Tours vo Francúzsku 3. miesto
Umeleckou vedúcou je Mgr. Viera Džoganová.
Ocenenie prebrala Bianka Bumberová
Tanečná skupina Estrella
1. miesto – scénicé choreografie
2. miesto - Show dance
2. miesto – Malé choreografie
3. miesto - Open dance
V celoslovenskom kole tanečnej súťaže Festival moderného tanca v Bojniciach
Ocenenie prebrala Jana Kyselová
pedagóg M. Jakubecová
Hudobná skupina Ready
2. miesto v kategórii hudobné skupiny do 20 rokov
Cena za najlepší inštrumentálny výkon
na 10. ročníku Celoslovenskej súťaže detských a mládežníckych hudobných skupín a spevákov sólistov Kremnické laso v Kremnici
2. miesto na Celoslovenskej súťaži pop rockových skupín v Novákoch
Ocenenie prebrala Maroš Tirpák
pedagóg – A. Balogh
Hudobná skupina The Fusion
2. miesto na celoslovenskej súťaži pop rockových skupín v Novákoch
pedagóg E. Kolesár
Ocenenie prebrala Klaudia Hossu
Nielen jednotlivci a školské kolektívy dosahujú vynikajúce výsledky vo svojej činnosti, ale v uplynulom školskom roku boli ocenené ministrami školstva aj dve michalovské základné školy:
Základná škola Teodora Jozefa Moussona, Ul. T.J. Moussona, Michalovce
Škola bola ocenená ako Najškola za vynikajúce výsledky v Monitore 9 v šk. roku 2013/2014. Nálepku NAJŠKOLA odovzdal osobne exminister školstva p.D.Čaplovič.
Základná škola, Ul. okružná , Michalovce
sa stala Školou roka –obsadila 1. miesto v celoštátnej súťaži aktivity škôl Slovenskej republiky v školskom roku 2013/2014 v kategórii škôl nad 300 žiakov