Smolná prehra Michalovčanov so Zlatými Moravcami

Futbalisti MFK Zemplín si v piatom kole Slovnaft Cupu nezahrajú. Rozhodla o to ich utorková domáca prehra s FC Vion Zlaté Moravce, ktorým podľahli síce hladko 3:0, no kto videl priebeh zápasu, určite nemôže hovoriť o jednoznačnom víťazstve fortunaligistu.

Vyhral efektívnejší, nie lepší

Práve táto veta znela na pozápasovej tlačovej konferencii z úst obidvoch trénerov. Favorizovaný FC Vion viedol po sedemnástich minútach 2:0, no potom ho domáci mladíci zatlačili na jeho polovicu a len vinou vychýlenej mušky sa im nepodarilo streliť aspoň čestný úspech. „Výsledok vyzerá jednoznačne, priebeh duelu ale hovorí o niečom inom,“ rozhovoril sa tréner FC Vion Branislav Mráz. „My sme boli hlavne efektívni. Mali sme štyri- či päť šancí a z toho strelili tri góly, čo je výborná efektivita. Vedeli sme s kým ideme hrať a aj preto bolo naším cieľom prehustiť stred poľa. V úvode nám vyšli dve štandardky, čo rozhodlo o výsledku. Hovorím, dnes vyhral efektívnejší, nie lepší tím. Súper ukázal, že má dobré družstvo, no vyhrali sme 3:0 a myslím si, že náš postup je zaslúžený,“ vrátil sa ešte k zápasu tréner FC Vion Zlaté Moravce.

Za výkon sa hanbiť nemusia

Michalovčania tak dokráčali „iba“ do štvrtého kola Slovnaft Cupu a po Podbrezovej sa im už druhého prvoligistu skoliť nepodarilo. „Samozrejme, po postupe cez Podbrezovú sme si trúfali aj na Zlaté Moravce,“ uviedol na začiatok svojho hodnotenia tréner MFK Zemplín Michalovce, podľa ktorého bol dôležitý úvod zápasu, kedy jeho zverenci po sedemnástich minútach dvakrát inkasovali. „Súhlasím s kolegom, že z ich strany bolo vidieť lepšiu efektivitu, hlavne v štandardkách. Tie im naozaj vyšli a rozhodli nimi o svojom víťazstve. V tom sa ukázalo, že máme mladých hráčov, ktorí ešte zbierajú skúseností. Výsledok síce hovorí niečo iné, no podľa mňa sa za predvedený výkon hanbiť nemusíme. Z našej strany tomu chýbal možno nejaký čestný úspech. Šance sme na neho mali, no nakoniec sa nám ho streliť nepodarilo. Veľmi sme chceli hrať s prvoligovým súperom a ukázalo sa, že dá sa aj s nimi hrať vyrovnaná partia. Duely s Podbrezovou aj Zlatými Moravcami boli pre nás veľkou školou do ďalších zápasov. Ani za stavu 0:2 sme sa neznížili k tomu, aby sme nakopávali lopty, ale stále sme sa snažili hrať futbal. Za bojovnosť a obetavosť chlapcom ďakujem a súperovi blahoželám k postupu,“ skonštatoval František Šturma.

V hlavnej úlohe Patrik Hrčka

Súboj lídra druhej DOXXbet ligy skupina Východ so stabilným prvoligovým účastníkom priniesol viacero kvalitných momentov, no mal jeden obrovský nedostatok. Jeho suverénne najslabším článkom bola rozhodcovská trojica, ktorá kopila jednu chybu za druhou. Hlavný arbiter Patrik Hrčka vôbec nedržal zápas vo svojich rukách a v druhom polčase to prinieslo iba nervozitu. Sedem žltých a jedna zaslúžená červená karta v druhej štyridsaťpäťminútovke hovorí za všetko. Navyše, rozhodcovská trojica pochybila aj pri druhom góle Zlatých Moraviec, ktorý padol z ofsajdu, čo najskôr hlavný arbiter aj zapískal, no potom svoj verdikt po konzultácii s čiarovým odvolal. „Rozhodcovia od prvých minút nezvládali tento duel a ovplyvnili výsledok zápasu. Druhý gól súpera padol z jasného ofsajdu. Hlavný rozhodca pískal nepresnosti na obidve strany a zápas rozhodne vo svojich rukách nedržal,“ podotkol k výkonu rozhodcovskej trojice tréner MFK Zemplín František Šturma, s ktorého slovami súhlasil aj lodivod FC Vion Branislav Mráz. „Úplne súhlasím so slovami svojho trénerského kolegu. Hlavný rozhodca nedržal zápas vo svojich rukách, pískal nepresnosti, čo vytvárali iba nervozitu. Keď to nemá hlavný arbiter v rukách, potom to aj takto vyzerá,“ zdôraznil Branislav Mráz. Domáci tréner František Šturma zašiel ešte ďalej. „Hlavný rozhodca to nezvládal, čo jasne videli aj diváci. Je to hanba, že takéto stretnutie rozhodujú rozhodcovia, ktorí ho takto ovplyvnia...“