Iuventa bez problémov zvíťazila v Partizánskom

Hádzanárky michalovskej Iuventy cestovali na nedeľňajší súboj 19. kola spoločnej slovensko-českej súťaže (WHIL) v oklieštenom zložení. Tréner Dušan Daniš sa musel vysporiadať nielen s absenciou všetkých troch pivotiek, ale aj spojok Obšatníkovej a Piskayovej a najnovšie aj krídelníčky Hricíkovej, ktorá odišla na materskú dovolenku. Na pivote preto dostala šancu iba 17-ročná Lenka Lazorová a celkovo sa na súpiske Iuventy objavilo až šesť hráčok zo staršieho dorastu. Michalovce napriek všetkým týmto okolnostiam zápas zvládli a bez väčších problémov zvíťazili rozdielom ôsmich gólov 31:23 (15:9).

Iuventa napriek oklieštenému zloženiu, keď do hry sporadicky zasahovala aj Ukrajinka Bachirevová, začala svižne a okamžite sa dostala do vedenia. Vďaka perfektnej obrane, za ktorou chytala skvelá brankárka Kudročová, sa často dostávala do rýchlych protiútokov, a po jednom z nich v 11. minúte Hollá zvýšila na 6:2 pre Iuventu. Partizánske síce dokázalo v priebehu minúty znížiť na 5:7, ale Michalovce troma gólmi za sebou ušli na dovtedy najvýraznejší rozdiel v zápase (5:10), čo prinútilo trénera domácich vyžiadať si oddychový čas. Iuventa však naďalej tvrdila muziku a vďaka streleckej efektivite sa v 27. minúte dostala do sedemgólového trháku (7:14). V samom závere síce domáce dokázali znížiť na polčasových 9:15, ale prevaha Michaloviec sľubovala jednoznačnejší druhý polčas Iuventy. Omyl! Zemplínčanky už tradične prespali začiatok druhého dejstva, Partizánske jeho prvých dvanásť minút vyhrali 6:3 a celkovo sa v 42. minúte priblížili na rozdiel troch gólov (15:18!). Iuventa však práve vtedy zapla na vyššie obrátky, nasledujúcich šesť minút vyhrala 5:1 a celkovo sa v 48. minúte znovu dostala do vedenia rozdielom siedmich gólov (17:24). Hoci sa v záverečnej desaťminútovke pomaly viac vylučovalo ako hralo, brankárka Iuventy Gubíková si poradila s dvoma pokutovými hodmi Partizánskeho a Iuventa aj napriek tomu, že mala vylúčené až štyri hráčky, dokázala svoj náskok zvýšiť na konečných 31:23.

Partizánske - Michalovce 23:31 (9:15)

Pok. hody: 10/5 - 1/0, vylúčené: 4:10, ČK: 57. Polláková, 60. Tregubovová (obe Michalovce za tri vylúčenia), rozhodovali: Mičuda a Kozák - 300 divákov.

HK DANLOG: Baginová, Čížová, Rychtárechová - Ščasná , Košíková 6, Blažeková 3, Zajačková, Hýllová 4/2, Kankulová 1, Minarčíková, Michnová 1, Mičiníková 6/2, Fašangová 1/1, Kalmárová.

IUVENTA: Gubíková, Kudročová - Bachirevová, Kvetková 2, Zemáneková 3, Bačíková, Szöllösiová 4, Polláková 3, Lazorová 4, Hollá 8, Novická, Tobiašová 3, Rebičová, Tregubovová 4.

Zvyšné výsledky 19. kola WHIL: Šaľa - Olomouc 26:23 (14:10), Trenčín - Veselí nad Moravou 21:30 (14:14), Zlín - Písek 33:39 (16:19), Inter Bratislava - ŠKP Bratislava 17:39 (10:18), Slavia Praha - J. Hradec 40:20 (21:11).