Kickboxeri Športového klubu všestranných aktivít (ŠKVA) získali na Európskom pohári v chorvátskom Varaždíne a na Majstrovstvách Slovenska v Poprade päť cenných kovov. Tri strieborné medaily si domov doniesol Jozef Košický a dvakrát sa zo zlata tešil jeho tréner Michal Stričík mladší, ktorý obhájil slovenský titul z minulého roka.

V prvý májový víkend sa v chorvátskom Varaždíne uskutočnil prestížny kickboxérsky turnaj WAKO European Cup. Na tomto podujatí sa predstavilo takmer 3200 štartujúcich z 31 krajín sveta. Michal Stričík mladší nastúpil vo štvrťfinále kick light (do 89 kg), kde bol nad jeho sily juniorský majster sveta Karam Asad z WAKO Izrael. Napriek peknému zápasu to nestačilo na medailové umiestnenie a body do svetového rebríčka. Stričík si aj napriek prehre udržal svoje postavenie vo svetovom rebríčku. Jozef Košický bojoval v dvoch disciplínach. V light contacte bol nad jeho sily vo štvrťfinále slovinsky protivník. V kick light (do 94 kg) sa ukázal v plnej sile, keď v osemfinále postúpil cez Rafaela Končeva z Bulharska. V semifinále vo vyrovnanom zápase podľahol Emanovi Pazderovičovi z Chorvátska, ktorý sa stal aj celkovým víťazom tejto disciplíny. Zápasom o medaily si vybojoval tretie miesto a výrazne vylepšil bilanciu výpravy a získal svoje prvé body vo svetovom rebríčku.



V poslednú májovú sobotu sa členovia ŠKVA zúčastnili Majstrovstiev Slovenska v kickboxe, ktoré sa konali v Popradskej Aréne, kde štartovalo 434 bojovníkov z 35 slovenských klubov. Žreb bol neúprosný a vo finále disciplíny light contact (do 94 kg) nastúpil tréner aj žiak z rovnakého michalovského klubu proti sebe. V tomto súboji dominoval tréner. Michal Stričík si odniesol prvé miesto a Jozefovi Košickému pribudlo prvé striebro tejto sezóny. V disciplíne kick light bojoval každý z michalovských športovcov vo svojej váhovej kategórii. Michal Stričík (do 89 kg) obsadil prvé miesto a obhájil dvojnásobný titul majstra Slovenska v kickboxe v oboch disciplínach z roku 2025. Jozef Košický neuspel vo finále kick light (do 94 kg) a musel sa uskromniť so svojim druhým miestom na majstrovstvách Slovenska.


.