Preľaknutá mamička dobehla včera (21.5.) na Obvodné oddelenie Policajného zboru Štítnik, že sa jej 22-mesačné dieťa zamklo vo vozidle počas toho, ako sa v ňom hralo, kým ho otec opravoval. Oba kľúče od auta ostali v interiéri a bezradní rodičia si nevedeli pomôcť.
Policajti okamžite utekali k vozidlu, v ktorom našli vystrašené plačúce dieťa. V zhone sa aj napriek snahe okná nedali stiahnuť ručne a vážnosť situácie, okrem nízkeho veku dieťaťa, umocňoval aj fakt, že v aute sa dieťa podľa slov rodičov nachádzalo už viac ako 90 minút. Nakoniec sa rozhodli rozbiť zadné bočné okno na vozidle, ktoré bolo od dieťaťa najďalej. Ihneď potom odomkli vozidlo a dieťa z rozhorúčeného auta vytiahli. „Dieťa bolo dehydrované a rozrušené, v maminom náručí sa však rýchlo upokojilo. Lekárske ošetrenie nebolo potrebné,“ píše polícia v tlačovej správe.

.