files/800m4xhr8iy660so.jpg
Michalovce| Dukla Michalovce| Iuventa Michalovce| 1 BK MI| MFK Zemplín| ZOS Michalovce| Rimkat| TV Zemplín| CK Bomex
Noviny Zemplína
Hľadanie poďľa názvu
, meniny má , zajtra

Kontrola dodávok odhalila alarmujúce zistenia, každá druhá bola preťažená

Policajti v Košickom kraji vykonali včera v nedeľu 19. apríla 2026 v čase od 14.00 hod. do 18.00 hod. dopravno-bezpečnostnú akciu zameranú na kontrolu dodávkových vozidiel, najmä dodržiavanie hmotnostných limitov a pravidiel cestnej premávky.

Bolo skontrolovaných celkovo 22 vozidiel, z toho 19 dodávkových áut a 3 autobusy. Výsledky kontroly poukázali na závažné nedostatky. Z 19-tich kontrolovaných dodávok bolo až 8 preťažených, čo znamená, že takmer každé druhé vozidlo jazdilo v rozpore so zákonom. Policajti zistili počas akcie celkovo 19 priestupkov, za ktoré uložili pokuty v blokovom konaní. Najčastejšie porušenia sa týkali prekročenia hmotnostných limitov (8 prípadov), prekročenia najvyššej dovolenej rýchlosti (9 prípadov) a nedostatkov v dokladoch (1 prípad). V jednom prípade bola vec riešená napomenutím,” píše polícia v tlačovej správe a zároveň dodáva.

Vodiči, preťažovanie vozidiel predstavuje vážne riziko pre bezpečnosť cestnej premávky. Takéto vozidlá majú dlhšiu brzdnú dráhu, horšiu ovládateľnosť a výrazne zvyšujú pravdepodobnosť vzniku dopravnej nehody. Vyzývame vodičov, dodržiavajte stanovené hmotnostné limity a nepodceňujte technický stav a zaťaženie vozidla. Bezpečnosť na cestách je spoločnou zodpovednosťou nás všetkých.”

.



Uverejnené: 20.04.2026 16:06:40 files/vigj2z5ijhmghxh5.jpg
Práca v Michalovciach
Práca Michalovce
Reklama
files/m6v2vmhqquimsnjd.jpeg
Súťaž
tipovanie
Anketa
Miniaplikace
Pracovné ponuky
tipovanie
Reklama
files/dy3vacvy65foatms.jpg
Facebook
Kontakt
redakcia@novinyzemplina.sk

Návštevnosť
TOPlist
©2012 Noviny Zemplína
Generované redakčným CMS systémom HEMERA spoločnosti NIKA PRESS s.r.o.