Gruzínsky stopér Tornike Dzocenidze podpísal novú dvojročnú zmluvu s MFK Zemplín Michalovce. Dvadsaťpäťročný rodák z hlavného mesta Tbilisi, ktorý prišiel do Michaloviec v zime minulého roka z tímu FC Dila Gori, predĺžil zmluvu, ktorá mu končila na konci tejto sezóny. O jeho predĺžení kontraktu referuje web aktuálne siedmeho tímu Niké ligy.
Tornike Dzocenidze pred Michalovcami pôsobil aj v tímoch FC Telavi a Dinamo Tbilisi. Za FC Dila Gori si dokonca zahral aj zápasy predkola Európskej konferenčnej ligy. Za Michalovce odohral 37 duelov, strelil v nich jeden gól. „Keď som do Michaloviec prišiel, v klube bola diametrálne odlišná situácia ako teraz. Mužstvo v minulej sezóne bojovalo o zotrvanie a v tejto nás delilo 30 sekúnd od toho, aby boli by sme v skupine o titul. Môj čas tu považujem za úspech a myslím si, že v budúcom ročníku budeme znovu bojovať o prvú šestku. V Michalovciach sa cítim pohodlne, preto som sa rozhodol zostať. Na život na Slovensku nebolo ťažké zvyknúť si, ja aj moja sa tu cítime dobre,“ povedal pre stránku klubu Dzocenidze. Gruzínsky stopér sa tak zaradil k triu Martin Bednár, Abdul Zubairu a Artur Musák, ktorí predĺžili svoje kontrakty s Michalovčanmi v predchádzajúcich týždňoch. Michalovský klub naopak podľa informácii stránky Futbalové zákulisie opúšťa ofenzívna opora Matúš Marcin, ktorý sa rozhodol nepredlžiť súčasný kontrakt končiaci na konci tejto sezóny.

Dzocenidze ostáva v Michalovciach až do leta 2027 (foto: Róbert Andrejov)
Matúš Marcin je zrejme na odchode
Peter Brendza