Prehra po predĺžení znamená koniec sezóny

Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce prehrali v šiestom zápase semifinále play-off Tipos extraligy na ľade HK Nitra 3:4 po predĺžení a v sérii tak prehrali 2:4 na zápasy. Michalovčania získali bronzové medaile a zopakovali tak sezónu 2020/21, kedy boli tretí taktiež pod vedením trénera Tomeka Valtonena. Zemplínčania sa v Nitre dokázali vrátiť do zápasu, keď zmazali dvojgólové manko, v predĺžení ale boli šťastnejší Nitrania.

Michalovčania nastúpili na druhý zápas o všetko v rade už aj s uzdraveným obrancom Adamom Drgoňom, ako aj najlepším strelcom z play-off Matthew Santosom. V prvej tretine sa hralo v opatrnom tempe. Viac z hry mali domáci, ktorí si svoju aktivitu preniesli aj do druhej tretiny. Kým v prvej ju nekorunovali gólmi, v druhej už áno. V 24. minúte našiel parádnou prihrávkou Kousa Jacksona a ten v brejku otvoril skóre. Strelený gól vlial domácim ešte viac síl. O osem minút neskôr Newell zvýšil ich vedenie už na 2:0. Do tretej tretiny vstúpili úplne iné Michalovce. Najskôr mohol znížiť Daugavinš, ktorému vzal pred prázdnou bránou puk z hokejky Bajtek. Michalovský kapitán ale predsa len osem minút pred koncom vykresal michalovskú nádej. Jackson ale Zemplínčanov schladil a po jeho góle bolo štyri minúty pred koncom 3:1. Michalovčania sa však nevzdali. Najskôr Newton nachytal Aittokallia. Následnú presilovku Michalovčania nevyužili, v poslednej minúte ale Bindulis dokázal poslať duel do predĺženia. V ňom boli v úvode aktívnejší hostia, ktorí si chceli vydobyť domáci siedmy zápas. To sa im ale nepodarilo, keďže v 68.minúte Čederle prestrelil Škorvánka a rozhodol tak o finalistovi Tipos extraligy.

HK Nitra - HK Dukla Ingema Michalovce 4:3 po predĺžení (0:0, 2:0, 1:3 - 1:0)
Konečný stav série:
4:2.
Góly:
24. Jackson (Kousa, Gajdoš), 32. Newell (Jakcson, Bubela), 56. Jackson (Buček), 68. Čederle (Lacka) - 52. Daugavinš (Suja, Santos), 57. Newton (Daugavinš, Bindulis), 60. Bindulis (Newton).
Vylúčení:
4:4. Presilovky: 0:0. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Orolin, Žák - Bogdaň, Stanzel. Divákov: 3600.