Žiga Frelih útočí na rekord Niké ligy

Rekord brankára MFK Skalica Martina Junasa v najvyššej futbalovej Niké lige sa otriasa v základoch. Skalický brankár doteraz neinkasoval v 443 minútach hry, čo je momentálne najdlhšia šnúra v celej lige. Iba štrnásť minút od jeho prekonania je michalovský brankár Žiga Frelih, ktorý svoju sériu bez gólu natiahol aj minulý víkend pri remíze 0:0 s Trenčínom.

Dvadsaťšesťročný rodák zo slovinskej Ľubľane nedostal gól vo všetkých štyroch doterajších nadstavbových kolách. Naposledy inkasoval ešte v základnej časti, v jej poslednom kole pri výhre Michalovčanov 4:1 nad Zlatými Moravcami. Vtedy ho prekonal z priameho kopu v 20.minúte Džindžolava. Frelihovi patrí v Niké lige v počte najdlhšej série bez gólu druhé miesto. Na prvé sa môže dostať v sobotu, kedy Michalovčanov čaká duel piateho nadstavbového kola v Banskej Bystrici. Keď slovinský brankár neinkasuje do štrnástej minúty, bude novým rekordérom...

Žiga Frelih drží druhú najdlhšiu sériu bez gólu v Niké lige (foto: Róbert Andrejov)

Frelihova séria bez gólu (v zátvorke počet minút bez gólu)