Michalovská Dukla po výhre 3:1 semifinalistom TIpos extraligy

Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce sú po roku znova v semifinále Tipos extraligy. Zverenci trénera Tomeka Valtonena zvládli štvrťfinálovú sériu s HKM Zvolen, ktorý zdolali 4:1 na zápasy. V rozhodujúcom piatom domácom zápase zvíťazili 3:1, keď dva góly strelil Michal Kabáč a presnou strelou do opustenej bránky sa presadil aj Martin Bodák.

Na semifinálového súpera si Michalovčania ešte musia počkať. Vzíde z dvojice HK Nitra a HK Spišská Nová Ves. Nitra bude ich súperom v prípade, že vyradí víťaza základnej časti HK Poprad, Spišská Nová Ves v prípade, že Poprad otočí sériu s Nitrou, v ktorej momentálne prehráva 2:3 na zápasy. Okrem Spišiakov a Michalovčanov do semifinále postúpil už aj obhajca pohára Vladimíra Dzurillu HC Košice.

Zvolenčania v pondelkovom štvrtom zápase znížili v sérii na 1:3 a lepšia začali aj piaty duel hraný na Zemplíne. Už v tretej minúte schladil skoro zaplnený štadión Juraj Šiška. Dlho to vyzeralo, že jeho gól bude v prvej tretiny jediný. Nakoniec nebol. Sedem sekúnd pred koncom poslal Kabáč spoza bránky puk pred ňu a ten cez chrbát brankára Kupskeho skĺzol až do bránky. Michalovčanom patril aj úvod druhej časti. Po dvadsiatich sekundách sa opäť gólovo presadil Michal Kabáč, ktorý tečoval do siete Bindulisovu strelu. Aj vo zvyšných minútach druhej časti boli lepší Zemplínčania lepší, tretí gól ale nepridali. Mohli za to pykať v tretej časti, kedy mali Zvolenčania v dvoch presilovkách šancu vyrovnať. Najbližšie k tomu bol Fortin, ktorého strelu bravúrne zneškodnil Škorvánek. Zvolenčania pokračovali v tlaku a ten si vynútili aj počas záverečnej power-play. Vyrovnávajúci gól ale nedali, navyše, deväť sekúnd pred koncom inkasovali do prázdnej brány z hokejky Martina Bodáka.

HK Dukla Ingema Michalovce - HKM Zvolen 3:1 (1:1, 1:0, 1:0)
Konečný stav série: 4:1.
Góly: 20. Kabáč (Buc),  21. Kabáč (Bindulis, Vašaš), 60. Bodák (Puliš) - 3. Šiška (Mudrák, Sládok)
Vylúčení: 3:4. Presilovky a oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Orolin, M. Novák - Frimmel, Šoltés. Divákov: 3042.
HK DUKLA INGEMA: Škorvánek - Bindulis, Bodák, Cibák, Acolatse, Suja, Michalčin - Santos, Newton, Daugavinš - Puliš, Heard, Matúš Paločko - Wilkins, Solenský, Valach - Vašaš, Buc, Kabáč.
HKM: Kupsky - C. Hults, Hain, Rauhauser, Gachulinec, Sládok, Mudrák - Fortin, M. Hults, Lukosevicius - Zuzin, Viedenský, Marcinek - Kašlík, Šiška, Hecl - Csányi, V. Fekiač, Kolenič.