Kadeti 1. BK Michalovce s tesnými prehrami

Kadeti U17 Michaloviec odohrali počas posledného víkendu posledné domáce zápasy nadstavbovej časti skupiny Silver východ o 1.-4.miesto. V nich sa im nedarilo, keď najskôr podľahli ŠKP BBC Banská Bystrica (63:79) a potom aj Spišskí Rytieri (68:71). Najbližšie budú v hre v sobotu šiesteho apríla v Košiciach.

V sobotňajšom zápase sa predstavili proti favoritovi z Banskej Bystrici, ktorému uštedrili začiatkom februára zatiaľ jedinú prehru v súťaži. Favorizovaní hostia si od začiatku vytvorili náskok a po polčase viedli o 15 bodov. Domácim pribúdali fauly a hrali v prvom polčase dosť slabo, a bez energie. Rozdielom boli aj nevynútené straty Orlov. V tretej štvrtine predviedli Michalovčania výborný výkon, zápas dokonca začiatkom poslednej štvrtiny otočili vo svoj prospech. Zdalo sa, že výhra je možná, no po piatej osobnej chybe Sama Pastornického a Mateja Uhľára už nemali silu na víťazstvo. V zápase nepremenili až desať trestných hodov a premenili len tri trojky pri úspešnosti len 16%,  čo rozhodlo.

V nedeľňajšom zápase odohrali Zemplínčania ďalší vyrovnaný zápas. Duel výborne rozohrali, keď viedli takmer dvojciferným rozdielom. Náš súper však rýchlo trestal zaváhania domácich a nedovolil im zvýšiť náskok. Polčas skončil tesným výsledkom o dva body pre Orlov. V celom zápase sa Michalovčanom nedarila streľba za dva body a zároveň nepremenili 17 trestných hodov. Zápas sa lámal v tretej štvrtine, kde hostia bodovo odskočili. Vyťažení domáci stratili niekoľko lôpt a Spišiaci jednoducho zakončovali svoje akcie. Michalovčania prehrali štvrtinu 8:24 a vyzeralo, že zápas skončí jednoznačne pre hostí. Opak bol pravdou. Orli zlepšili obranu a bod po bode sťahovali náskok. Chytil sa Filip Babinčák, ktorý premenil tri trojky a záver priniesol drámu. Domáci si za bojovnosť a návrat zaslúžia pochvalu, škoda ale hluchých chvíľ a zlé riešenie niektorých situácií, ktoré ich stálo dobrý výsledok.

1.BK Michalovce – ŠKP BBC B.Bystrica 63:79 (6:17, 17:21, 29:16, 11:25)
1. BK: Uhľár 16, Matej 12, Kuliňák 9, Pastornický 2, Kovalik 8 (Babinčák 14, Ivančo 2, Kotuľák, Bronek, Tušár, Mrug)

1.BK Michalovce – Spišskí Rytieri 68:71 (22:15, 12:17, 8:24, 26:15)
1. BK: Uhľár 3, Matej 12, Kuliňák 17, Pastornický 12, Kovalik 9 (Babinčák 13, Ivančo, Kotuľák, Bronek 2, Tušár, Mrug)