MŠK Iuventa Michalovce sfúkol Plzeň a je víťazom MOL ligy

Hádzanárky MŠK Iuventa Michalovce sú víťazkami MOL ligy. Zverenky trénera Petra Kostku o jedenástom triumfe v nadnárodnej súťaži rozhodli v predstihu, už v devätnástom kole, v ktorom doma zdolali DHC Plzeň 35:23.

Počas 21 odohraných ročníkov (1 ročník - 2019/2020 anulovali, hoci mal Most v čase prerušenia a neskôr predčasného ukončenia súťaže pre pandémiu koronavírusu už istotu triumfu, pozn.) má tri celkové víťazstvá na svojom konte DHK Baník Most (2013, 2018, 2021), dve HK Slovan Duslo Šaľa (2004, 2008) a DHC Slavia Praha (2010, 2011), raz triumfovalo rakúske Hypo Niederösterreich (2003), HK Britterm Veselí nad Moravou (2012) a HC DAC Dunajská Streda (2023). Pre celkového víťaza MOL ligy 2023/2024 je určená finančná prémia 2320 eur, druhý tím z konečného poradia získa 1660 eur a tretí 1000 eur. Michalovčanky sú dlhodobo najúspešnejším tímom súťaže, ktorú vyhrali aj v rokoch 2005, 2006, 2007, 2009, 2014, 2015, 2016, 2017, 2019 a 2022. V tomto ročníku MOL ligy budú Zemplínčanky v hre ešte dvakrát a to vo štvrtok 28. marca a v sobotu 30. marca, kedy ich čakajú zápasy v Kynžvarte a Písku. Ešte predtým absolvujú dvojzápas štvrťfinále EHF Európskeho pohára proti holandskému Venlu (prvý zápas v nedeľu 10.marca o 17.00 hod. v Chemkostav aréne, odveta v sobotu 16.marca vo Venlo) a takisto aj finálový duel Slovenského pohára v Trnave, kde vyzvú Dunajskú Stredu (nedeľa 24.marec).

O tom, že posledný krok býva najťažší sa opäť raz presvedčili Michalovčanky v súboji s českým DHC Plzeň. Ten bol prakticky celý prvý polčas vo vedení. Rýchlo sa ujal vedenia 4:0, na čo lavička Zemplínčaniek reagovala oddychovým časom. Hneď po ňom nová hráčka na ihrisku Kohučová otvorila skóre aj za Michalovčanky a začala tak naháňačku za vedením Plzne. Domácim hráčkam sa podarilo vyrovnať až v 23.minúte (10:10). Následne Plzeň síce opäť odskočil na 10:12, do konca polčasu sa ale domácim podarilo vyrovnať na 14:14 a v druhom polčase to bola z ich strany už exhibičná jazda. Plzeň nakoniec Michalovčanky zdolali 35:23 a môžu tak sláviť jedenásty česko-slovenský titul.

MŠK Iuventa Michalovce - DHC Plzeň 35:23 (14:14)
Pok. hody: 2/2 - 6/5. Vylúčené: 5 - 3. Rozhodovali: Bočáková a Jánošiková. Divákov: 550.
MŠK IUVENTA: Almeidová, Jablonská - Radovičová 4, Pejovičová, Dorszová 2, Popovcová, Bačenková 4, Habánková 3/2, Soskyda 1, Kohučová 6, Wollingerová 2, Kompaniecová 6, Klučková 5, Krivokapičová 2.
DHC: Mancellari, Vrbková - Polanková 1, Panošková 5, Bušauerová, Schreibmeirová 8/5, Drozdová 1, L. Galušková 2, Tomanová, Lásková, Melciharová 1, D. Galušková, Benešová, Fenclová 5.

Prehľad doterajších víťazov MOL ligy (v zátvorke umiestenenie Iuventy).
2002/03: Hypo Niederösterreich (3).
2003/04: Slovan Duslo Šaľa (4).
2004/05: Iuventa Michalovce.
2005/06: Iuventa Michalovce.
2006/07: Iuventa Michalovce.
2007/08: Slovan Duslo Šaľa (2).