Iuventa pokorila Most o jedenásť gólov a je bližšie k jedenástemu titulu v MOL lige

Hádzanárky MŠK Iuventa Michalovce zvíťazili v jednom z dvoch šlágrom osemnásteho kola MOL ligy nad DHK Baník Most vysoko 30:19 a upevnili si tým prvé miesto v tabuľke. Strelecky vynikla hlavne sedemgólová Jevgenija Kohučová, v bránke sa viackrát zaskvela Iryna Jablonská. Michalovčanky súbojom s Mostom odštartovali sériu troch domácich stretnutí. V stredu ich čaká predohrávaný súboj 21. kola MOL ligy so Zlínom 16.00 hod.), v sobotu zase duel devätnásteho kola s Plzňou (17.0 hod.).

Hlavným cieľom Michalovčaniek v domácom trojzápase proti českým súperom bolo šesť bodov a potvrdenie prvého miesta v MOL lige. Túto púť odštartovali zápasom s najťažším z trojice súperov a nie ideálne rozpoloženie z posledných duelov sa zrejme prejavilo aj na začiatku zápasu. Skóre duelu síce otvorila Kompaniecová, Most však bol v úvode lepším tímom a zaslúžene viedol v dvanástej minúte 5:2. Iuventa sa v týchto momentoch trápila v koncovke, kde vynikala brankárka DHK Baník Píšová. Postupom časom ale prebrali opraty zápasu do svojich rúk Michalovčanky. Baník totiž od stavu 5:2 nedal pätnásť minút gól, čo bol kľúčový moment pre zmenu deja hry. Michalovčanky šnúrou piatich gólov otočili skóre vo svoj prospech a lavička Mostu reagovala oddychovým časom. Ten nepomohol, keďže Zemplínčanky už držali opraty zápasu vo svojich rukách. Polčas vyhrali 11:8 a v druhom už prebrali definitívne opraty zápasu do svojich rúk. Ich náskok narastal hlavne vďaka výbornému výkonu brankárky Jablonskej, v útoku sa začala chytať Kohučová, autorka siedmych presných zásahov. Michalovčanky natiahli svoje vedenie až na desať gólov a po výhre 30:19 sú bližšie k jedenástemu primátu v MOL lige.

MŠK Iuventa Michalovce - DHK Baník Most 30:19 (11:8)
Pok. hody: 4/3 -6/3. Vylúčené: 7:4, ČK: Kompaniecová (Michalovce, za tri vylúčenia). Rozhodovali: Daňo a Sabol. Divákov: 650.
MŠK IUVENTA: Almeidová, Jablonská - Radovičová, Pejovičová, Dorszová, Popovcová 5, Habánková 4/3, Sosykda 1, Kohučová 7, Wollingerová 6, Kompaniecová 4, Biegerová, Klučková, Krivokapičová 3.
DHK BANÍK: Píšová, Řezáčová, - Ogonovzky 5/3, Stříšková 2, Jestříbková 3, Smetková, Mˇnáková, Arčiševskaja, Behenská, Kroftová 1, Poláková 2, Kuxová 3, Kostelná 1, Zachová 1, Somionka 1.