V dramatickom boji piate víťazstvo v rade pre Michalovce, bezzubé Humenné vo Zvolene

Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce zvíťazili v stretnutí 43.kola Tipos extraligy nad HK Nitra 4:2. Natiahli tak svoju víťaznú šnúru na päť zápasov a dostali sa v tabuľke na druhé miesto. O góly v sieti Nitry sa postupne postarali Mathew Santos, Marek Valach a dvakrát Max Newton. Menej sa už darilo hráčom HC 19 Humenné, ktorí prehrali vo Zvolene hladko 0:4 a naďalej im tak so šesťbodovou stratou patrí posledné dvanáste miesto. V nalsedujúcom 44.kole sa Michalovčania predstavia v Trenčíne, Humenné doma v piatok hostí od 18.00 hod. lídra súťaže HK Poprad.

Michalovčania aj s podporou fanklubu, ktorý ukončil bojkot, chceli v zápase s Nitrou natiahnuť svoju víťaznú šnúru na päť zápasov. Dlho sa im to však nedarilo, keďže v prvej tretine boli lepším tímom hostia. Čerstvý reprezentant Vladimír Glosár ale svojich podržal a aj kvôli jeho zákrokom sa prvá tretina skončila bez gólov. Gólové vrece sa roztrhlo až v druhej tretine. Nadtrhol ho v 25. minúte Santos. Hostia však odpovedali gólmi Gilla s Jacksonom a rázom boli vo vedení. V 38. minúte strelou pod hornú žŕdku vyrovnal Marek Valach. Odvtedy sa hral výborný hokej so šancami na oboch stranách, ale aj poriadnou nervozitou, ktorá vrcholila viacerými menšími šarvátkami. V tretej časti mohol najskôr strhnúť vedenie na michalovskú stranu Daugavinš, ktorý ale neuspel v samostatnom nájazde. Šesť minút pred koncom však Newton tečoval jeho strelu do siete. Hostia vrhli všetky sily do útoku, odvolali brankára a Newton ich potrestal druhým gólom v zápase, ktorým pečatil na konečných 4:2.

HK Dukla Ingema Michalovce - HK Nitra 4:2 (0:0, 2:2, 2:0)
Góly: 25. Santos (Drgoň, Daugavinš), 38. Valach (Macejko, Newton), 54. Newton (Daugavinš, Drgoň), 60. Newton pres/1 - 27. Gill (Buček, Stacha), 34. Jackson (Newell, Gates).
Vylúčení: 7:5. Presilovky: 1:0. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Orolin, Krajčík - Jurčiak, Šoltés. Divákov: 2679.
HK DUKLA INGEMA: Glosár - Bindulis, Bodák, Korenčík, Drgoň, Macejko, Michalčin - Santos, Newton, Daugavinš - Wilkins, Heard, M. Valach - Puliš, Solenský, Matúš Paločko - Kabáč, Buc, Vašaš.
HK: Kašlík - Mezei, Cotton, Gajdoš, Kousa, Stacha, Vitaloš, Bača, Valent - Buček, Gill, Bajtek - Jackson, Gates, Newell - Okoličány, Čederle, Lacka - Hrnka, Pobežal, Bubela.

Humenčania cestovali do Zvolena  cieľom znížiť bodovú stratu na predposledné Nové Zámky, ich odhodlanie ale ostalo asi niekde na ceste medzi Humenným a Zvolenom. V zápase sa totiž absolútne na nič nezmohli a po prehre 0:4 sú hlbšie v prvej lige. Posledný tím v tabuľke musí v zostávajúcich siedmych dueloch zmeniť skoro všetko, pretože pod Poľanou neukázal prakticky nič...

HKM Zvolen – HC 19 Humenné 4:0 (0:0, 2:0, 2:0)
Góly: 27. R. Bondra (Marcinek), 35. Lukosevicius (M. Hecl, C. Hults), 53. M. Hecl (C. Hults, M. Hults) pres/1, 56. Rauhauser (Fortin, Zuzin) pres/1.
Vylúčení: 1:4. Presilovky: 2:0. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Hronský, Výleta – M. Orolin, D. Konc ml. Divákov: 1457.
HKM: Kupsky – Mudrák, C. Hults, Hain, Andersson, Gachulinec, Rauhauser – Lukosevicius, M. Hults, M. Hecl – Kolenič, Fortin, Kašlík – K. Gábor, V. Fekiač, Mišiak – R. Bondra, Marcinek, Zuzin.
HC 19: Galimov (42. Kozel) – Sredl, Meliško, Novota, Segienko, Ťavoda, Novický – Pereskokov, Kuru, Paršin – Lapšanský, Krajňák, Šoltés – Vaško, Linet, Handlovský – Thomka, Ragan, Borov.