Dva góly Žofčáka zabezpečili víťazstvo

Futbalisti MFK Zemplín Michalovce zvíťazili vo svojom prvom zápase na sústredení v tureckej Antalyi nad piatym tímom najvyššej kazachstanskej ligy FC Kyzylzhar SK 3:1.

Michalovčania síce prehrávali po góle Immadzeho 0:1, no ešte v prvom polčase stihol vyrovnať Matúš Marcin. V druhom dejstve prišli chvíle nestarnúceho Igora Žofčáka. Navrátilec po zranení najskôr v 48. minúte upratal loptu do siete po výbornej kombinácii a b 64. minúte premenil penaltu. Jeho dva góly tak zabezpečili Zemplínčanom druhé víťazstvo v príprave.  Najbližšie prípravné stretnutie odohrajú Zemplínčania opäť v rámci sústredenia v Turecku, v pondelok 29. januára o 13.00 hod. si zmerajú sily s účastníkom najvyššej severomacedónskej súťaže KF Gostivar.

FC Kyzylzhar SK - MFK Zemplín Michalovce 1:3 (1:1)
Góly: 20. Imnadze - 45+. M. Marcin, 48. a 64. I. Žofčák (druhý z 11 m)
MFK ZEMPLÍN: B. Száraz - D. Magda (60. L. Šimko), Marjanovič (46. M. Bednár), Dzotsenidze (46. Volanakis), Bahi (46. Veremieiev) - Karasiuk (60. F. Vaško) - Shimamura (46. S. Danko), Arevalo (60. Musák), Ramos (46. I. Žofčák) - M. Marcin (60. van Kessel), L. Jánošík (46. Niarchos).