Hádzanárky MŠK Iuventa po výhre 32:26 do štvrťfinále EHF Európskeho pohára

Hádzanárky MŠK Iuventa Michalovce postúpili do štvrťfinále EHF Európskeho pohára. V odvetnom osemfinálovom zápase zvíťazili nad ŽRK Mlinotest Ajdovščina 32:26 a nadviazali tak na víťazstvo v prvom stretnutí 31:22 v Slovinsku. Bolo to už ich devätnáste víťazstvo v rade.

Zverenky trénera Petra Kostku sa tak môžu tešiť na utorkový žreb štvrťfinále. Najbližšie budú v hre v sobotu 27. januára kedy ich čaká duel pätnásteho kola MOL ligy v Šali. Tento zápas v priamom televíznom prenose odvysiela stanica RTVS Šport (začiatok o 18.45  hod.).

Zemplínčanky nastúpili bez svojej chorej kapitánky Wollingerovej a na ich hre to chvíľu bolo aj vidno. Cez vysunutú obranu Ajdovščiny sa totiž hlavne v úvode presadzovali ťažšie. Aj preto sa oba tímy celý prvý polčas naťahovali o každý jeden gól. Michalovčanky, ktoré prehrávali do devätnástej minúty, postupne prebrali iniciatívu a po polčase viedli 15:13. Domácim hráčkam vyšiel štart do druhého polčasu. Po troch góloch v rade viedli 18:13 a definitívne tak prebrali opraty zápasu do svojich rúk. V druhom polčase mali už desaťgólový náskok, nakoniec im ale na postup bohate stačilo aj víťazstvo o šesť gólov 32:26.

MŠK Iuventa Michalovce - ŽRK Mlinotest Ajdovščina 32:26 (15:13)
Prvý zápas: 31:22.
Pok. hody: 1/1 – 2/1. Vylúčené: 4 – 2. Rozhodovali: Fahner a Kubiš (obaja Poľsko). Divákov: 700.
MŠK IUVENTA: Almeidová, Jablonská – Radovičová 5/1, Pejovičová 4, Dorszová, Popovcová 4, Paľová 6, Bačenková 1, Habánková 2, Soskyda 1, Kohučová 1, Kowaliková 7, Kompaniecová, Biegerová, Klučková 1, Krivokapičová.
ŽRK MLINOTEST: Kurlat, Ribič, Vuk – Zelnik 6, Mujanovič, Makovec 1, Kramar 5, Abina 4, Brecelj, Fegič 2, Grmek, Černigoj 2, Copi 6, Strukelj, Pikl, Kovsca.