Iuventa naďalej na víťaznej vlne

Hádzanárky MŠK Iuventa Michalovce vyhrali v predohrávanom stretnutí štrnásteho kola MOL ligy nad DHC Slavia Praha 30:20 a v lige tak dosiahli dvanáste víťazstvo v rade. Gólovo sa zaskvela predovšetkým pivotka Anastassia Krivokapičová, ktorá zaznamenala deväť presných zásahov. Michalovčanky si týmto víťazstvom upevnili prvé miesto v tabuľke MOL ligy a dosiahli v sezóne osemnáste víťazstvo v rade. Zverenky trénera Petra Kostku budú najbližšie v hre v nedeľu 21. januára o 17.00 hod., kedy ich v domácej aréne čaká odvetný duel osemfinále EHF Európskeho pohára proti slovinskému ŽRK Mlinotest Ajdovščina. Prvý zápas na slovinskej pôde vyhrali 31:22.

Michalovčanky si tentoraz dali pozor na vstup do zápasu, ktorý mali oproti predošlým dvom duelom lepší. Hostky im ale hlavne v prvom polčase kládli výrazný odpor a výsledkom bolo to, že sa Iuventa nevedela dlho gólovo odpútať. V trinástej minúte síce viedli 8:5, o desať minút neskôr už ale bolo vyrovnané (11:11). Od tohto momentu ale prišlo do konca polčasu päť gólov Michalovčaniek, ktoré konečne získali potrebný gólový náskok (16:11). Druhé dejstvo síce odštartovala Slavia dvoma gólmi v rade, vzápätí ale prišla šesťgólová šnúra domácich, ktoré definitívne prebrali opraty zápasu do svojich rúk. Nakoniec vyhrali presvedčivo o desať gólov a v lige sa tak naďalej vezú na víťaznej vlne.

14. kolo MOL liga
MŠK Iuventa Michalovce - DHC Slavia Praha 30:20 (16:11)
Pok. hody: 4/4 - 5/4. Vylúčené: 3 - 3. Rozhodovali: Cipov a Klus (obaja Slovensko). Divákov: 300.
MŠK IUVENTA: Almeidová 1, Jablonská - Radovičová 4/4, Pejovičová, Dorszová, Popovcová, Paľová 2, Bačenková 1, Habánková 1, Soskyda 2, Kohučová 1, Wollingerová 6, Kowaliková 1, Kompaniecová 1, Klučková 1, Krivokapičová 9.
DHC SLAVIA: Malá, Kudláčková - Holečková 4/1, Franková 1, Motejlová, Koubová, Pejšová, Vostarková 2, Novotná, Holeňáková 2, Fryčáková 1, Zimová 1, Míšová, Švihnosová 7/3, Vavroušková 2.