Kadeti oplatili Košičanom prehru a sú lídrom súťaže

Kadeti 1.BK Michalovce vyhrali v nedeľu nad tímom ŠBK Galaxy Košice 79:66 a oplatili tak súperovi prehru z 1. kola súťaže. Orli tak preskočili svojho rivala v tabuľke súťaže SILVER – Východ a vďaka vyššiemu počtu zápasov sa dokonca dostali na 1. miesto pred Banskú Bystricu. Najbližšie sa Michalovčania predstavia u súperov. Počas víkendu 20.-21.1.2024 odohrajú zápasy v Žiline. Doma sa predstavia 3. a 4.2.2024 proti Banskej Bystrici a Liptovskému Mikulášu.

Súboj dvoch celkov z čela tabuľky začali lepšie domáci hráči a po úvodných minútach viedli 6:1. Mladí Košičania však rýchlo otriasli úvodnú nervozitu a v 7. minúte otočili na 15:13 vo svoj prospech. Následne sa skóre začalo prelievať zo strany na stranu, prvú štvrtinu vyhrali domáci o 2 body. V druhej štvrtine obidve družstvá zlepšili obrany, do ktorých sa iba ťažko presadzovalo. Michalovčanov bodovo ťahal najmä Kuliňák a aj vďaka jeho ôsmim bodom v tejto časti hry šli domáci do šatní s jednobodových náskokom (38:37). Aj po prestávke pokračoval boj o každú loptu a diváci sledovali pomerne kvalitný a bojovný duel. Tím zo Zemplína hral v úzkej rotácii iba šiestich hráčov a chvíľami sa zdalo, že mu dochádzajú sily. Orli však v úvode tretej štvrtiny dokázali získať náskok desiatich bodov (66:56) a hoci sa hostia ešte snažili duel otočiť, záver patril jednoznačne mladým Michalovčanom, ktorí zvíťazili presvedčivo o trinásť bodov 79:66.

1.BK Michalovce - ŠBK Galaxy Košice 79:66 (23:21, 15:16, 19:15, 22:14)
Zostava a body: Kuliňák 18, Marcin 15, Babinčák 14, Pastornický 10, Uhľár 9 (Kovalik 13). Do zápasu nezasiahli Ivančo, Haluška, S. Doboš, Kotuľák, Tušár, Bronek.