MŠK Iuventa po výhre 34:11 do finále Slovenského pohára

Hádzanárky MŠK Iuventa Michalovce splnili úlohu favorita a v semifinále Slovenského pohára vyhrali na pôde prvoligového AHT HC Tatran Stupava hladko 34:11. Po tejto výhre tak postúpili do finále Slovenského pohára a budú tak môcť získať svoju jedenástu víťaznú trofej. Súperkami obhajcu prvenstva vo finále, ktoré sa bude hrať v marci v Trnave, bude jeden z dvojice HK Slovan Duslo Šaľa a HC DAC Dunajská Streda. Druhý semifinálový duel sa odohrá v Šali budúci štvrtok 21.decembra.

Pre Michalovčanky ešte kalendárny rok nekončí, keďže cez víkend ich čaká domáci turnaj pod názvom Karpatský pohár. Ich súperkami na ňom budú postupne poľský MKS PR Urbis Gniezno (piatok o 19.00 hod.), ukrajinský HK Karpaty Užhorod (sobota o 16.45 hod.) a maďarský KKC Kisvárda (nedeľa 12.15 hod.). Odvetnú časť ligovej súťaže následne odštartujú v sobotu šiesteho januára, kedy nastúpia v šlágri dvanásteho kola MOL ligy a v priamom súboji o prvé miesto v tabuľke proti Dunajskej Strede. Súboj sa začne od 19.00 hod.

Tak ako tréner Peter Kostka avizoval, v Stupave sa neobjavilo niekoľko opôr (Jablonská, Wollingerová, Paľová, Kompaniecová) a príležitosť dostali aj tri dorastenky (Lukáčová, Jakubíková, Krasnianská), ktoré doplnili aj Karyn Soskyda  s Jevgenijou Kohučovou prichádzajúce priamo zo svetového šampionátu. Prvé minúty semifinálového duelu boli napodiv vyrovnané. Stupava sa dokonca zásluhou Rudincovej ujala vedenia, vyrovnané skóre ale bolo iba do šiestej minúty (5:5). Následne Iuventa strelila šesť gólov v rade a zobrala opraty duelu do svojich rúk. V polčase viedla o osem gólov 16:8. V druhom už zverenky trénera Petra Kostku jasne dominovali a po výhre 34:11 postúpili do finále pohára.

AHT HC Tatran Stupava - MŠK Iuventa Michalovce 11:34 (8:16)
Pok. hody: 2/1 - 3/3. Vylúčené: 5 - 4. Rozhodovali: Majstrík a Manek (obaja Slovensko). Divákov: 118.
AHT HC TATRAN: Šperglová - Griffiths, Bečirhodžič, Kovácsová, Kujanová, Galková 2, Rudincová 4, Sobotová, Palušová 2, Karkušová 1/1, N. Labudová 1, Tomócziová, Horváthová, L. Labudová 1, Porubská, Mozoľová.
MŠK IUVENTA: Almeidová, Jakubiková - Radovičová 6/2, Lukáčová 3, Pejovičová 6, Dorszová 2, Popovcová, Bačenková 7/1, Habánková 2, Soskyda 6, Kohučová, Kowaliková 1, Krasnianská, Klučková, Krivokapičová 1.