MFK Zemplín opäť bez víťazstva, so Skalicou remizoval 1:1

Futbalisti MFK Zemplín Michalovce sa v tejto sezóne nedočkali víťazstva v Niké lige ani na sedemnásty pokus. V zápase sedemnásteho kola doma remizovali s MFK Skalica 1:1 a v tabuľke tak ostali na predposlednom jedenástom mieste. Ich jediný gól strelil Matúš Marcin. Zverenci trénera Petra Struhára odohrajú na jeseň ešte jeden zápas, budúcu nedeľu sedemnásteho decembra sa predstavia v Trnave.

V mrazivom počasí na síce ťažkom, no perfektne upravenom teréne sa hral od začiatku zaujímavý futbal. Lepší vstup do zápasu mali hostia, ktorí mohli v prvej polovici polčasu viesť aj dvoch, či trojgólovým rozdielom. V šiestej minúte sa dostal po rohovom kope k lopte kapitán Záhorákov Nagy a strelou bez prípravy prekonal Freliha v michalovskej bráne. Brankár MFK Zemplín sa následne vyznamenal pri strele Smékala, chvíľu predtým pohrdol vyrovnaním Šimamura. V 28. minúte prišlo predsa vyrovnanie. Po nedorozumení Podhorina s brankárom Junasom sa k lopte dostal tentoraz michalovský kapitán Matúš Marcin, ktorý nedal brankárovi Skalice šancu. Marcin mohol dokonca svojich poslať aj do vedenia, jeho štipľavú strelu tentoraz Junas zneškodnil. Aj v druhom polčase sa hral zaujímavý futbal so šancami na oboch stranách. Kým v prvom polčase boli lepším tímom Záhoráci, v druhom prebrali iniciatívu Michalovčania a hostia sa skôr zamerali na rýchle kontry. Po hodine hry boli Zemplínčania blízko k vedeniu, strelu Marcina ale Junas stihol vytlačiť na žrď. Michalovský kapitán bol naďalej pri chuti. V 67. minúte jeho krížna strela iba tesne minula priestor brány. Desať minút pred koncom michalovská defenzíva tŕpla, tvrdá strela Rudzana skončila na brvne. Na druhej strane Marcin nepremenil nájazd na vedúci gól a lopta v sieti neskončila ani po strele Hašu, ktorý mieril iba do žrde. V Michalovciach sa tak zrodila zaslúžená deľba bodov, ktorá viac v chladnom počasí hriala hostí.

MFK Zemplín Michalovce - MFK Skalica 1:1 (1:1)