Andrij Parfionov končí na lavičke HC 19 Humenné

Druhý tím Tipos extraligy, ktorý mení trénera, je nováčik súťaže HC 19 Humenné. Na jeho striedačke totiž na vlastnú žiadosť končí ruský tréner Andrij Parfionov. Ten pôsobil v Humennom viac ako dve sezóny. Prišiel pred sezónou 2021/22, kedy s tímom obsadil v základnej časti štvrtého miesto a vypadol v prvom kole play-off. Oveľa úspešnejšia bola druhá sezóna, ktorá vyvrcholila ziskom JOJ Šport Slovenského pohára, ako aj víťazstvom v TIPOS SHL a postupom do extraligy.

V doterajšom priebehu súťaže zaznamenal nováčik v sedemnástich dueloch tri víťazstvá v riadnom hracom čase, jedno po predĺžení, jednu prehru po predĺžení a dvanásť v riadnom hracom čase. S dvanástimi bodmi mu patrí posledné dvanáste miesto. Klub HC 19 Humenné sa dohodol na ukončení spolupráce s trénerom Andrejom Parfionovom. Spoločne sme dospeli k záveru, že mužstvo potrebuje nový impulz. S Andrejom Parfionovom zažil humenský hokej najväčšie úspechy v hokejovej histórii mesta. Od jeho príchodu do mužstva sme za dva roky tvrdej práce pod jeho vedením, získali Slovenský pohár a vyhrali sme SHL, čo viedlo k historickému postupu medzi slovenskú hokejovú elitu. Za všetky tieto úspechy a za jeho prácu pre náš klub mu úprimne z celého srdca ďakujeme. V ďalšej práci mu prajeme len to najlepšie a veľa takých úspechov ako dokázal s našim klubom,“ píše klub na svojom facebooku. Až do vyriešenie trénerskej otázky povedie mužstvo v tréningovom procese doterajší asistent Ivan Boržík. V tíme podľa informácie zo sociálnych sieti končí aj lotyšský stredný útočník Vitalijs Pavlovs.