Remíza MFK Zemplín s Trenčínom

Futbalisti MFK Zemplín Michalovce po dvoch prehrách zabodovali, no opäť to nebolo za tri body. V súboji trinásteho kola Niké ligy doma remizovali s AS Trenčín 0:0 a na víťazstvo tak čakajú už viac ako päť mesiacov. Dočkať sa ho budú môcť budúcu sobotu jedenásteho novembra, kedy sa predstavia v Banskej Bystrici.

Michalovčania chceli prelomiť čakanie na víťazstvo a v deviatej minúte mali k tomu výrazne nakročené. Po dobrom napadaní sa zmocnil lopty útočník van Kessel, ktorý obišiel aj brankára Vozinhu, netrafil ale odkrytu bránu. Po rohu Stanislava Danka hlavičkoval v 21.minúte Karasiuk len do brankára hostí. Na druhej strane nepresne mieril v dobrej pozícii Ibrahim a hosťom to nevyšlo ani po dvoch šanciach Kupusoviča. Ten najskôr mieril nad a potom ho v čistej gólovej šanci vychytal Ružinský. Gól mohol padnúť aj na druhej strane. Šimamura krásne našiel v pokutovom území Stanislava Danka, ten ale mieril takisto nad bránu súpera. Aj v druhom polčase pokračoval zaujímavý futbal, ktorý sa musel ľuďom páčiť. Obaja súperi hrali na víťazstvo. Do vedenia mohli ísť najskôr Trenčania, opäť sa však vyznamenal Ružinský, ktorý krátko pred uplynutím hodiny hry bravúrne zneškodnil šancu Soaresa. O desať minút neskôr nemusel zasahovať pri strele Kozlovského, ktorý mieril nad, v 74. minúte mu pomohlo aj brvno po priamom kope Kmeťa. Aj v samom závere sme videli dve šance na oboch stranách. Najskôr v tutovke mieril vedľa Soaresa a potom mohol rozjasať michalovských fanúšikov Jeřábek. Jeho hlavičku v absolútne poslednej akcie zaujímavého zápasu ale zneškodnil brankár Vozinha.

MFK Zemplín Michalovce - AS Trenčín 0:0
Žlté karty: 12. Karasiuk, 45+. van Kessel, 74. Volanakis, 79. L. Šimko - 73. Kozlovský, 84. Ibrahim, 90+. Soares.
Rozhodovali: Smolák - Hrmo, Čajka; 982 divákov
MFK ZEMPLÍN: Ružinský - L. Šimko, Marjanovič (69. L. Jánošík), Jeřábek, Volanakis, Bahi - Karasiuk (42. F. Vaško), Shimamura (69. Steinhübel), S. Danko (83. Zubairu) - M. Marcin, van Kessel (46. D. Pavúk)
AS: Vozinha - M. Kmeť, Stojsavljevič, Bagín, Kozlovský – A. Gajdoš, Bondarenko, Ibrahim – Gong (85. Jude), Kupusovič, Soares.