Iuventa zmietla Kynžvart a má ôsme víťazstvo v rade

Hádzanárky MŠK Iuventa Michalove sa v lige naďalej vezú na víťaznej vlne. V zápase deviateho kola MOL ligy vyhrali nad Házená Kynžvart 41:26 a dosiahli tak ôsme ligové víťazstvo v rade a desiate celkom. Zverenky trénera Petra Kostku do konca jesennej časti v lige odohrajú ešte dva zápasy. V sobotu jedenásteho novembra sa predstavia v Zlíne a jesennú časť v MOL lige uzavrú v stredu pätnásteho novembra domácim súbojom s Pískom (17.30 hod.).

V Chemkostav aréne na seba narazili dva tímy, ktoré ťahali víťazné šnúry a v prvom polčase to aj bolo vidno. Hrala sa totiž rýchla a dynamická hádzaná s viacerými peknými akciami. Iuventa síce udávala tempo hry, súperky ale nezaostávali. V polovici polčasu viedli Michalovčanky iba o dva góly (9:7), druhá už ale patrila im a v 27. minúte vyhrávali 16:11. Kynžvart ale dvoma gólmi zdramatizoval a zdalo sa, že druhý polčas môže priniesť drámu. Nestalo sa. V druhom dejstve totiž Michalovčanky svoje súperky zmietli z palubovky a po výhre 41:26 sa tešia z ôsmeho ligového víťazstva v rade.

MŠK Iuventa Michalovce - Házená Kynžvat 41:26 (16:13)
Pok. hody: 0/0 - 5/2 . Vylúčené: 2 - 1. Rozhodovali: Záhradník a Budzák (obaja Slovensko). Divákov: 350.
MŠK IUVENTA: Almeidová, Jablonská - Radovičová 1, Pejovičová 2, Dorsz 5, Popovcová 9, Paľová 3, Bačenková 1, Habánková 3, Soskyda 1, Kohučová 2, Wollingerová 1, Kowaliková 11, Kompaniecová 2, Klučková.
HÁZENÁ: Srpová, Buchtová - Konigová, Tesařová 5, Durovičová, Vávrová 1, Michalcová, Patrnčiaková 4, Bezruková 1, Dresslerová 7, Némethová 2/2, Božovičová, Kapusniaková 3, Hejkalová 2.