Štvrtá prehra Trebišova v rade

Hokejisti HK Steel Team Trebišov prehrali v súboji štrnásteho kola TIPOS SHL na ľade Modré Krídla Slovan hladko 1:4 a utrpeli tak štvrtú porážku v rade. Ich jediný gól strelil ešte v prvej tretine Tim Danielčák, ktorý vyrovnával na 1:1. Zverenci trénera Dušan Kobeľu odohrajú do reprezentačnej pauzy ešte jeden duel. V piatok sa predstavia na ľade VLCI Žilina.

Prvá tretina patrila domácemu tímu, ktorý svoju prevahu pretavil vo vedúci gól v devätnástej minúte, kedy sa presadil Lukáš Bohunický. Už o necelú pol minútu ale bolo vyrovnané. Po prihrávke Šimčáka skóroval Tim Danielčák. V druhej tretine hostia ešte ustáli samostatný nájazd po faule Vereša, no potom trikrát inkasovali. Najskôr nevyužili presilovku po faule Luptáka. Domáci ihneď po jeho návrate trestali, keď ich dostal do vedenia Václav Trubač. V polovici tretiny sa situácia zopakovala. Hostia najskôr nevyužili presilovku a po nej Lupták upravil na 3:1. To ešte nebolo z domácej strany v druhej tretine všetko. Tentoraz skórovali v presilovke, v ktorej Petráš dával na 4:1. V tretej tretine sa zápas už len dohrával a domáci dokráčali k cenným trom bodom.

Modré Krídla Slovan - HK Steel Team Trebišov 4:1 (1:1, 3:0, 0:0)
Góly: 19. Bohunický (D. Hájnik, Královič), 28. Trubač (Klučiar, Královič), 35. Lupták (Hauser), 39. R. Petráš (Klučiar, Dudáš) pres/1 – 20. T. Danielčák (Šimčák).
Vylúčení: 3:2. Presilovky: 1:0. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Adamec, Čahoj – Bezák, Ševčík. Divákov: 187.
MODRÉ KRÍDLA SLOVAN: Gadžiev – Bohunický, Královič, Demo, Marcinko, Hauser, Vidovič, Myšiak, Volkov – Dudáš, R. Petráš, D. Hájnik – Ožvald, Trubač, Klučiar – L. Jendek, Včelka, Lupták – Mamonov, Olos.
HK STEEL TEAM: Glosár – Valečko, Škrek, Marián Štec, Bdžoch, Jacko, Jasečko, Groch, Knižka – T. Danielčák, Šimčák, S. Nagy – I. Novák, Vrábeľ, Romanov – Bodnár, Farkaš, Stripai – Matej Komloš, Vereš, Barna.