Hladká prehra na Tehelnom poli

Futbalisti MFK Zemplín Michalovce prehrali v dohrávanom stretnutí štvrtého kola Niké ligy na pôde aktuálneho lídra a obhajcu prvenstva ŠK Slovan Bratislava hladko 1:5. Ich jediný gól strelil Gino van Kessel. Zverenci trénera Petra Struhára budú najbližšie v hre v sobotu štvrtého novembra, kedy ich na domácom trávniku čaká súboj trinásteho kola Niké ligy proti AS Trenčín (začiatok o 15.00 hod.).

Začiatok zápasu vyšiel domácim ideálne. V tretej minúte unikol po strane Marcelli a strelou na prednú žrď prekvapil brankára Szaráza. Michalovčanov gól nezaskočil. V ôsmej minúte vystihol rozohrávku Blackmana van Kessel, ktorý rutinérsky vyrovnal. O minútu neskôr mohli dokonca hostia viesť, strela Marcina išla tesne vedľa. Potom už išlo všetko podľa predpokladov. Slovan do konca prvého dejstva pridal ďalšie tri góly, keď sa postupne presadili Čavrič, Marcelli a vlastným gólom Majranovič. V druhom dejstve Michalovčania viackrát pohrozili svojmu súperovi, nebezpeční ale bolo iba po šestnástku. Slovan kontroloval priebeh hry a jeho víťazstvo ešte navýši utešenou strelou Čavrič.

ŠK Slovan Bratislava - MFK Zemplín Michalovce 5:1 (4:1)
Góly: 3. a 23. Marcelli, 16. a 80. Čavrič, 31. vlastný Marjanovič - 8. van Kessel
Žltá karta: 13. M. Marcin (Michalovce)
Rozhodovali: Gemzický - Štrbo, Jánošík; 3427 divákov
ŠK SLOVAN: Borjan - Blackman (75. M. Vojtko), Kashia, Wimmer, Lovat - Kankava, Savvidis (70. Lichý) - Tolič - Marcelli (81. Sharani), Čavrič (81. Barseghyan), D. Strelec (70. Zmrhal)
MFK ZEMPLÍN: B. Száraz - L. Šimko, Marjanovič (69. Mendes), Jeřábek, Volanakis, Bahi - Karasiuk, Shimamura (69. Zubairu), S. Danko (76. Steinhübel) - M. Marcin (69. D. Pavúk), van Kessel (76. L. Jánošík)