Desaťgólové víťazstvo MŠK Iuventa v Plzni

Hádzanárky MŠK Iuventa Michalovce natiahli v MOL lige svoju víťaznú šnúru už na sedem duelov. V stretnutí ôsmeho kola vyhrali na ihrisku DHC Plzeň hladko o desať gólov 35:25, čím si upevnili postavenie v prvej trojke. Zverenky trénera Petra Kostku sa najbližšie predstavia doma, keď s v sobotu štvrtého novembra o 17.00 hod. privítajú rozbehnutý Kynžvart.

Michalovčanky mali na pôde nebezpečného súpera raketový štart. Darilo sa hlavne obom kridelníčkam. Po troch góloch Radovičovej a dvoch Kowalikovej viedli v siedmej minúte 5:1. Domáce ale následne ožili. O tri minúty neskôr už bolo iba 4:5, v trinástej minúte bolo po góle Schreibmeierovej vyrovnané (6:6). Michalovčanky ale opäť zapli na vyššie obrátky. V osemnástej minúte po presnej strele Kowalikovej opäť viedli o tri góly (7:10) a vyššie gólové vedenie si držali aj v ďalších minútach. Po troch góloch v rade vyhrávali v 27.minúte už 17:11 a prvý polčas vyhrali dokonca 19:12. V druhom polčase sa už hralo podľa jasných nôt Michalovčaniek. Tie naďalej naťahovali svoje vedenie. Po góle Kompaniecovej vyhrávali v 41.minúte už o deväť gólov (17:26). Následne ale prišli tri góly Plzne v rade a aj oddychový čas trénera Michalovčaniek Petra Kostku. Po ňom sa jeho zverenky znova nakopli a šesť minút pred koncom viedli opäť o deväť gólov (21:30). Tesne pred koncom sa ujali dokonca desaťgólového vedenia a takým skočil aj celý zápas (25:35).

DHC Plzeň - MŠK Iuventa Michalovce 25:35 (12:19)
Pok. hody: 2/2 - 5/5. Vylúčené: 2 - 4. Rozhodovali: Hanák a Pavlíček (obaja Česká republika). Divákov: 136.
DHC: Mancellari, Vrbková – Bušauerová 4, Schreibmeierová 6, Polanková 2, Drozdová, Franzová 1, Panošková 2, L. Galušková 1, Tomanová, Lásková 4/1, Melicharová 1, Toušová, Fenclová 4/1.
MŠK IUVENTA: Almeidová, Jablonská-Bobalová – Radovićová 4/2, Dorszová 3, Pejovićová, Popovcová, Paľová 2, Bačenková 3, Habánková 3, Kohučová 5/1, Wollingerová 1, Kowaliková 6, Kompaniecová 4/2, Klučková 2, Krivokapićová 1.