Michalovce zdolali Slovan v nájazdoch, Humenné nevyzrelo na majstra

Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce uspeli aj v druhom domácom zápase v rade. V súboji dvanásteho kola Tipos extraligy zdolali Sovan Bratislava 2:1 po nájazdoch. Naopak, nedarilo sa hráčom HC 19 Humenné. Tí doma neuspeli s majstrom HC Košice, ktorému podľahli 1:3.

V Michalovciach sa v repríze lanského štvrťfinále hral od úvodu otvorený hokej. Ako prví gólovo udreli hostia. V tretej minúte vypálil od modrej Tomáš Torok a puk z jeho hokejky skončil v sieti. Michalovčanov inkasovaný gól na chvíľu zaskočil, postupne sa ale dostali do hry. Vyrovnať mohol najskôr Suja, podarilo sa to ale až Solenskému v štrnástej minúte, ktorý profitoval z dobre roboty Matúša Paločka. V druhej tretine Michalovčania prebrali iniciatívu. Slovanistov zatlačili, v čom im pomohli štyri presilovky (jedna dokonca minútová o dvoch hráčov), no tie nevyužili. V tretej časti Slovan hru vyrovnal a duel v riadnom hracom čase skončil nerozhodným výsledkom. V predĺžení mal gól na hokejke hosťujúci Takáč, zápas ale nakoniec museli rozhodnúť až nájazdy, v ktorých za Michalovce uspeli Heard s Paločkom, na druhej strane nebol úspešný nikto.

Výsledky 12. kola
HK Dukla Ingema Michalovce - HC Slovan Bratislava 2:1 po nájazdoch (1:1, 0:0, 0:0 - 1:0)
Góly: 14. Solenský (Mat. Paločko), rozhodujúci nájazd Heard - 3. Török (Královič, Gachulinec).
Vylúčení: 2:4. Presilovky a oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Korba, Krajčík - Jurčiak, Stanzel. Divákov: 3538.
HK DUKLA INGEMA: Škorvánek - Pišoja, Acolatse, Cibák, Macejko, Mihalik, Michalčin, Jasečko - Valach, Suja, Daugavinš - Santos, Heard, Vašaš - Kabáč, Buc, Bjalončík - Mat. Paločko, Solenský, Bodnár.
HC SLOVAN: Coreau - Beňo, Romančík, Korenčík, Scheid, Maier, GachulinecKráľovič - Takáč, Findlay, O´Brein - Minárik, Presinger, Ranford - Pecararo, Masnica, Dudáš - Lukošík, Petráš, Torok.

HC 19 Humenné - HC Košice 1:3 (0:1, 0:1, 1:1)
Góly: 55. Novický (Kriška, Linet) - 8. Bačo, 38. Pollock (Jääskeläinen), 60. Pollock (Fejes, Lamper).
Vylúčení: 4:6. Presilovky: 0:1. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Rojík, Snášel - Ordzovenský, Konc. Divákov: 2862.
HC 19: Galimov - Fereta, Sergienko, Novota, Diakov, Meliško, Novický - Lapšanský, Pavlovs, Pereskokov - Handlovský, Linet, Borov - Vaško, Kuru, Šoltés - Michalík, Krajňák, Kriška.
HC: Janus - Breton, Olsson, Zech, Ferenc, Šedivý, Bartoš, Dravecký – Lunter, Pollock, Jääskeläinen - Fejes, Chovan, Bartánus - Rogoň, Krivošík, Lamper – Jokeľ, Havrila, Bačo.