Cenná remíza so Žilinou

Futbalisti MFK Zemplín Michalovce neprehrali ani v druhom zápase v rade. V stretnutí desiateho kola Niké ligy na domácej pôde remizovali s MŠK Žilina 1:1. Skóre vyrovnaného duelu otvoril v 82. minúte Adang, o šesť minút neskôr vyrovnal z pokutového kopu Matúš Marcin. Michalovčania tak poskočili z posledného dvanásteho na jedenáste miesto. Teraz prichádza na rad reprezentačná prestávka, po nej čaká na Zemplínčanov „šesťbodový“ duel na pôde posledných Zlatých Moraviec, ktorý sa odohrá v piatok 20.októbra o 17.30 hod. aj pred kamerami Nova Sport.

Zemplínčania nastúpili do zápasu s v tabuľke tretími „šošonmi“ odhodlaní konečne dosiahnuť víťazstvo. Ich aktivita ale končila zväčša pred súperovou šestnástkou. Až krátko pred uplynutím dvadsiatej minúty musel zasahovať brankár Žiliny Belko, ktorý na dvakrát krotil centrovanú loptu van Kessela. V 34.minúte mohli otvoriť skóre hostia, gólovú hlavičku Essombu zneškodnil bravúrne Száraz. O dve minúty neskôr musel zasahovať aj Belko, ktorý zneškodnil tvrdú strelu Magdu. Aj po prestávke mohli diváci sledovať zaujímavý futbal. Van Kessel nastrelil z ostrého uhla bočnú sieť, Šimamura hlavičkoval tesne vedľa žilinskej brány. V 73. minúte si Michalovčania vypracovali stopercentnú tutovku, Marcin pálil z päťky nad odkrytú žilinskú svätyňu. Hneď na to mohlo udrieť na druhej strane, loptu z Iľkovej kopačky odvrátil jeden z michalovských obrancov. V 82. minúte už ale hostia otvorili skóre, keď sa z totožnej akcie presadil striedajúci Adang. Michalovčania vrhli všetky sily dopredu. Adekunle Issa vnikal s loptou do šestnástky, Stojchevski zahral rukou a okrem červenej karty viackrát chybný rozhodca Bálint Kiss ukázal na biely bod. Z pokutového kopu vyrovnal na konečných 1:1 Matúš Marcin.

MFK Zemplín Michalovce - MŠK Žilina 1:1 (0:0)
Góly: 88. M. Marcin (11 m) - 82. Adang
ŽK: 41. Jeřábek, 47. M. Marcin, 85. van Kessel, 90. Adekunle - 90. Adang
ČK: 87. Stojchevski (Žilina).
Rozhodovali: Kišš - Štrbo, Zemko; 1021 divákov.
MFK ZEMPLÍN: Száraz - Magda, Jeřábek, Volanakis, Bahi - Karasiuk, Shimamura - van Kessel (86. F. Vaško), Žofčák (65. Danko), Marcin - D. Pavúk (65. Adekunle).
MŠK: Belko - Minárik, Stojchevski, Ndjeungoue - M. Rusnák (90+. P. Leitner), Adang, Gidi, K. Bari (74. Javorček) - Essomba (46. Addo), T. Jambor (74. Iľko), D. Ďuriš.