Iuventa Michalovce zhltla Šaľu

Hádzanárky MŠK Iuventa Michalovce zvíťazili v dohrávanom stretnutí štvrtého kola MOL ligy nad HK Slovan Duslo Šaľa 32:17 a dostali sa na tretie miesto v tabuľke. Zverenky trénera Petra Kostku sa doma predstavia aj v sobotu, kedy od 16.00 hod. v rámci šiesteho kola privítajú DHK Zora Olomouc.

V úvode duelu to nevyzeralo na to, že tímy bude po zápase deliť až pätnásť gólov. Šaľa rýchlo viedla 2:0, Iuventa ale troma gólmi v rade stiahli vedenie na svoju stranu. V dvanástej minúte vyrovnala Takáčová na 4:4. Bol to ale na dvadsaťdva minút posledný gól Dusla. Práve táto pasáž rozhodla o hladkom michalovskom víťazstve. Iuventa už do polčasu viedli 15:4 a v druhom dejstve už jasne kontrolovala priebeh dohrávaného šlágru štvrtého kola.

MŠK Iuventa Michalovce - HK Slovan Duslo Šaľa 32:17 (15:4)
Pok. hody: 3/3 - 3/3. Vylúčené: 6 - 3. Rozhodovali: Cipov a Klus. Divákov:
MŠK IUVENTA: Almeidová, Jablonská - Radovićová 5/2, Pejovićová 2, Dorszová, Popovcová 1, Paľová 3, Bačenková 5, Habánková 1, Kohučová 1, Wollingerová 4, Kowaliková, Kompaniecová 1/1, Klučková 7, Krivokapićová 2.
HK SLOVAN DUSLO: Furgaláková, Kusyová, Oláhová - Takáčová 3, Vargová 3, B. Königová, Pócsíková 3, Ščípová 4, Pastoreková, Matušincová, Susíková 1, Pálová 2, Holešová, Ratvajská 1.