Ďalšia krutá prehra, MFK Zemplín naďalej v kríze

Futbalisti MFK Zemplín Michalovce prehrali šiesty duel v rade. V ôsmom kole Niké ligy podľahli na svojom trávniku FK Železiarne Podbrezová kruto 1:5 a naďalej im tak patrí posledné miesto v tabuľke. Najbližšie sa zverenci trénera Mareka Petruša predstavia budúcu sobotu v Ružomberku. Ešte predtým ich čaká v stredu súboj tretieho kola Slovnaft Cupu vo Vranove nad Topľou.

Futbal je niekedy krutý a v súčasnosti ukazuje michalovských futbalistom tú horšiu tvár. Zemplínčania si vypili kalich horkosti až do dna v ôsmom kole, kedy ich Podbrezová vyškolila z efektivity. Keby bolo po úvodnej pol hodine 3:0, nikto by sa nemohol pýtať prečo. Michalovčania však z úvodného tlaku strelili iba jediný gól, keď sa po štandardke presadil Marjanovič. O tri minúty na to prišla ďalšia štandardke, po ktorej skončila bomba Jeřábka na brvne. Platilo nedáš – dostaneš. Hostia podnikli rýchly protiútok a Blahút krížnou strelou vyrovnal na 1:1. Domácich mohol poslať do vedenia opäť Marcin, ktorého strelu zneškodnil Ludha. Opäť platilo nedáš - dostaneš. V 41. minúte hostia unikli po ľavej michalovskej strane, Kováčik využil slabé bránenie Bahiho na center, ktorý našiel Assinora a ten nedôrazne bránený poslal Podbrezovú do vedenia. V druhom polčase opäť Michalovčania vrhli všetky sily do útoku, no už hrali v kŕči. Ten ešte viac zvýraznil tretím gólom Kabongo. Od toho momentu už hostia držali zápas vo svojich rukách. Zubariu neprestrelil Ludhu, na druhej strane presne mieril Kováčik. Kalich horkosti do dna si vypili domáci v samom závere, kedy na hrozivých 1:5 upravil Okonula.

MFK Zemplín Michalovce - FK Železiarne Podbrezová 1:5 (1:2)
Góly: 16. Marjanovič - 20. Blahút, 41. Assinor, 71. Kabongo, 79. Kováčik, 90+. Okunola
Rozhodovali: Dohál - T. Straka, Kmec; 938 divákov
MFK ZEMPLÍN: Ružinský - D. Magda, Marjanovič, Jeřábek, Bahi - Karasiuk (82. F. Vaško), I. Žofčák (68. S. Danko), Zubairu - M. Marcin (82. L. Šimko), van Kessel (61. Adekunle), D. Pavúk (82. Musák)
FK ŽELEZIARNE: Ludha - K. Bartoš, Bakaľa, Grešák – Kováčik, Bajo (64. Paraj), M. Oravec, Blahút (86. Ďatko) – Galčík (64. Kabongo), Assinor (73. M. Kuzma), Ridwan (73. Okunola)