Iuventa v prvom zápase rozdrvila Banja Luku 45:18

Hádzanárky MŠK Iuventa Michalovce urobili rázny krok k postupu do tretieho kola EHF Európskeho pohára. V prvom súboji druhého kola totiž zdolali bosniansky ŽRK Borac Banja Luka 45:18 a pred nedeľňajšou odvetou hranou taktiež v Chemkostav aréne sú viac ako jednou nohou v ďalšom kole. Odvetný súboj sa odohrá v nedeľu od 11.30 hod.

Michalovčanky urobili v prvom meraní síl s bosnianskym tímom rýchly proces a už po úvodnej časti dvojzápasu sú blízko k postupu. O svojej výhre rozhodli už v prvom polčase, ktorý vyhrali o desať gólov. Vyrovnaný bol iba úvod stretnutia, od polovice polčasu sa začali domáce hráčky odtrhávať od súpera a polčas vyhrali 21:11. V druhom dejstve svoje vedenie ešte natiahli a po výhre 45:18 môžu v nedeľu v odvete spečatiť svoj postup ďalej.

MŠK Iuventa Michalovce - ŽRK Borac Banja Luka 45:18 (21:11)
Pok. hody: 3/2 - 1/0. Vylúčené: 2 - 6. Rozhodovali: Martonová a Daneová (obe Maďarsko). Divákov:
MŠK IUVENTA: Almeidová, Jablonská - Radovičová 6, Pejovičová 3, Dorsz 1, Popovcová 3, M. Paľová 1, Bačenková 7, Habánková 4, Kohučová 4, Wollingerová, Kowaliková 7, Kompaniecová 4, Klučková 3, Krivokapičová 3.
ŽRK BORAC: Jurkas, Vukliš - Majkič, Andrič 2, Railič 6, Lončar, Bobic 2, Mjakič, Bijelič, Osmanovič, Durašinovič, Curic 4, Brus 2, Krsič 1, Novakovič.