Trebišovský víťazný návrat do prvej ligy

Hokejisti HK Steel Team Trebišov zvíťazili v dohrávanom súboji prvého kola TIPOS SHL na ľade Aquacity Pikes 5:3 a zaznamenali tak víťazný štart do sezóny. Dva góly strelil Jakub Cibák, po jednom pridali Ivan Novák, Kirill Romanov a Denis Markuš. Trebišovčania budú v hre aj v nedeľu, kedy ich čaká duel druhého kola v Prešove.

Trebišovčania začali svoju obnovenú premiéru v prvej lige výborne. V prvej päťminútovke si vypracovali dve dobré možnosti na skórovanie a z tretej sa presadil Ivan Novák. Domáca odpoveď prišla v samom závere prvej časti, keď na 1:1 vyrovnal Peresunko. Ten bol pri streleckej chuti, keďže v úvode druhej časti sa prezentoval ďalšími dvoma gólmi. Najskôr v presilovke v 24. minúte poslal „popradských mladíkov“ do vedenia a v 27. minúte dal už na 3:1. Trebišovčania sa ale nevzdali. V 34. minúte znížili Romanov a v úvode tretej časti vyrovnal v presilovke Denis Markuš. Hosťom narástli krídla, prevzali zápas do svojich rúka svoju prevahu korunovali ešte dvoma gólmi Jakuba Cibáka, ktoré im zabezpečili tri cenné body.

Aquacity Pikes Poprad - HK Steel Team Trebišov 3:5 (1:1, 2:1, 0:3)
Góly:
20. Peresunko (Kylnar, Králik), 24. Peresunko (Kylnar, Česánek) pes/1, 28. Peresunko - 5. Novák (Knižka, Danielčák), 34. Romanov (D. Markuš), 41. D. Markuš (Cibák, Bodnár) pres/1, 44. Cibák (Komloš, Barna), 58. Cibák (Hvila).
Vylúčení:
3:5. Presilovky: 1:1. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Smrek, Kalina - Drblík, Hajnik. Divákov: 148.