Kúdelka po stratenom zápase chce vyvodzovať tvrdé závery

Mala to byť domáca premiéra podľa predstáv všetkých a zo začiatku to tak aj vyzeralo. Michalovskí hokejisti viedli po prvej tretine nad Spišskou Novou Vsou 3:0 a nič nenasvedčovalo tom, že zostanú bez bodu. V druhej časti ale ubrali nohu z plynu a stálo ich to nielen náskok, ale aj celý zápas. Spišiaci strelili v oboch zvyšných tretinách po dva góly a nakoniec v Michalovciach vyhrali 4:3...

Michalovčania mali raketový štart do zápasu. V prvej tretine boli vo všetkom od súpera lepší. Mali lepší pohyb, vytvárali si jednu šancu za druhou a zaslúžene viedli po góloch Mareka Korenčíka, Matúša Paločka a Petra Bjalončíka 3:0. Hostia sa ale cez prestávku pozviechali a dvoma gólmi ešte v druhej časti zdramatizovali duel. Domácim to ale nestačilo. V tretej časti sa dopustili zbytočných faulov, ktoré ich nalomili ešte viac a Spišiaci, na ktorých by po prvej tretine zrejme nevsadil nik ani deravý groš, si domov odniesli všetky tri body a po piatku sa vyhrievajú na prvom mieste v tabuľke. „Mali sme výbornú prvú tretinu. Hrali sme to, čo sme hrať mali, dobre sme korčuľovali, vypĺňali sme správne priestory. V našom vlastnom obrannom pásme sme hostí nepustili do ničoho. V úvode druhej tretiny sme nepremenili ďalšie gólové šance. Následne sme si začali robiť, čo sme chceli. Začali sme hrať profesorsky, čo sa nám vypomstilo. Svojou laxnosťou sme súpera dostali na koňa. Zradila nás aj disciplína. Mali sme šesť trestných minút v poslednej tretine, čo je neakceptovateľné. Z toho budem vyvodzovať tvrdé závery. Toto sa už nesmie opakovať. Máme kvalitu a tú hráči musia ukazovať. Mali sme v rukách vyhratý zápas a vlastnou hlúposťou sme oň prišli,“ zneli kritické slová trénera Petra Kúdelku na pozápasovej tlačovej konferencii.

Prvý extraligový gól ho netešil

Prvý extraligový štart a hneď aj prvý gól. Dvadsaťštyriročný obranca Marek Korenčík mal ideálnu premiéru v najvyššej súťaži. Už v druhej minúte tvrdou strelou otvoril skóre duelu. „Gól samozrejme teší, škoda ale, že nepriniesol body,“ rozhovoril sa Korenčík, ktorý prišiel do Michaloviec po dvoch rokoch vo Švédsku a štyroch za morom. „Celé leto som individuálne pracoval na tom, aby som mal lepšiu strelu od modrej. Zameral som sa na to a myslím si, že je to vidno. Škoda ale, že to neprinieslo body,“ pokračuje michalovský obranca. Ten príliš nechcel hodnotiť, čo sa s Michalovcami stalo počas prvej prestávky. „Na to sú tu tréneri. Myslím si, že sme to trochu podcenili. Asi sme si mysleli, že sa zápas už vyhrá sám. Súper ale strelil dva góly a dostal sa na koňa. V tretej tretine sme prežili dve oslabovky. Prežívali sme aj tretiu, no dostali sme gól tri sekundy pred jej koncom. Tých vylúčení z našej strany bolo dosť a na tom musíme zapracovať.“

Gólovo sa uviedol aj útočník Matúš Paločko. Ten v príprave veľa neodohral, keďže si ešte doliečoval zranenie, ktoré utrpel v závere minulej sezóny. „Asi sme si mysleli, že vyhráme 10:0,“ reagoval Paločko na našu otázku, čo sa stalo po prvej tretine. „V prvej tretine sme hrali jednoducho. Strieľali sme zo všetkého na bránu, nevymýšľali sme. V druhej tretine sme súperovi podali pomocnú ruku a ten sa chytil. Rázom sa zápas stal dramatickým a nakoniec sme to prehrali,“ pokračoval Matúš Paločko. Toho síce prvý gól potešil, ale... „Na to som hlavne tu, aby som týmto tímu pomohol. Samozrejme, gól ma teší, veľmi som si ho ale neužil...“