Michalovce vyplienili arénu Ondreja Nepelu, Humenné v Steel aréne bez bodu

Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce zvíťazili v prvom kole Tipos extraligy na ľade HC Slovan Bratislava hladko 8:2 a zaznamenali tak víťazný štart do sezóny. Menej sa darilo nováčikovi extraligy HC 19 Humenné, ktorý na ľade majstra HC Košice prehral 1:4. V druhom kole čaká na Humenčanov prvý hokejový sviatok. V nedeľu o 17.00 hod. privítajú na svojom ľade Slovan Bratislava. Michalovčania odohrajú aj druhý duel v sezóne vonku, konkrétne vo Zvolene. Zápas pod Pustým hradom odvysiela v priamom prenose JOJ Šport.

HC Slovan Bratislava - HK Dukla Ingema Michalovce 2:8 (1:3, 1:2, 0:3)
Góly: 1. Brown (Pecararo, O´Brein), 39. Pecararo (O´Brein) pres/1 - 5. Buc (Kabáč), 10. Kabáč (Buc, Mihalik), 10. Acolatse, 25. Daugavins (Heard, Newton), 30. Suja oslab., 42. Newton (Daugavins, Heard) pres/1, 46. Pearson (Valach) pres/1, 52. Pearson (M. Valach, Santos).
Vylúčení: 6:8, navyše S. Petráš 5+DKZ (pästný súboj) - Newton 5+DKZ (pästný súboj), Bjalončík DKZ (napadnutie rozhodcov). Presilovky: 1:3. Oslabenia: 0:1. Rozhodovali: Hronský, Konc - Durmis, Jurčiak. Divákov: 4460.
HC SLOVAN: Coreau - Golian, Scheid, Sersen, Maier, Murphy, Gachulinec, Romančík, Jendek - O´Brein, Brown, Pecararo - Takáč, Minárik, Fominykh - Torok, Findlay, Lukošík - Masnica, Petráš, Výhonský.
HK DUKLA INGEMA: Škorvánek - Macejko, Bodák, Cibák, Acolatse, Mihalik, Michalčin, Pišoja - Bjalončík, Newton, Solenský - M. Valach, Pearson, Santos - Suja, Heard, Daugavinš - Vašaš, Buc, Kabáč - Fedor.

Michalovčania cestovali do Bratislavy s jasným cieľom – začať sezónu víťazstvom. V repríze lanského štvrťfinále ale nezačali dobre a už po štrnástich sekundách nachytal Brown Škorvánka a Slovan viedol 1:0. Prvá päťminútovka sa poriadne natiahla, keďže v tretej minúte nevydržalo nápor súboja pri mantinely plexisklo, ktoré tam muselo byť vymenené. Po tom nastúpili vymenení aj Michalovčania, ktorí v piatej minúte zásluhou Dávida Buca vyrovnali na 1:1. V desiatej minúte prišli ďalšie michalovské chvíle. Najskôr Buc s Kabáčom profitovali z roboty Mihálika, ktorý vyhral puk pri mantinely, posunul ho Bucovi a ten nabil Kabáčovi na vedúci gól. O 24. sekúnd neskôr už Zemplínčania viedli dvojgólovým rozdielom, keď sa po individuálnej akcii presadil Sena Acolatse, ktorý vyhnal Coreaua z brány. Od tohto momentu až do konca prvej tretiny Michalovčania už jasne dominovali a nepustili belasých do žiadnej šance. V 24.minúte putoval na trestnú lavicu domáci Maier. V presilovke ideálne nabil Heard Daugavinšovi a nová michalovská posila strelou z prvej upravila už na 1:4. V polovici zápasu už držali hostia duel úplne vo svojich rukách. Ich vedenie na 5:1 zvýšil strelou pod hornú žŕdku Jakub Suja, ktorý sa presadil dokonca vo vlastnom oslabení. Posledné slovo v druhej časti ale patrilo Slovanistom – Pecararo v presilovke znížil na 2:5. Slovan mohli vrátiť do zápasu Výhonský s Takáčom, ani jeden ale v brejku nevyzreli na Škorvánka. Trest prišiel v úvode tretej tretiny. Najskôr v presilovke skóroval Newton a v ďalšej presilovke zvýšil michalovský náskok Pearson. Ten istý hráč sa presadil aj v 52. minúte, keď upravil už na 2:8. Takýto výsledok ostal až do konca duelu.

HC Košice - HC 19 Humenné 4:1 (3:0, 0:1, 1:0)
Góly: 9. Berger (Lamper, Jääskeläinen), 10. M. Lunter (Krivošík), 13. Fejes (Šimun, Zech), 56. Lamper (Berger) - 28. Handlovský (Djakov, Kriška) pres/1.
Vylúčení: 3:4. Presilovky: 0:1. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Snášel, M. Novák – D. Konc ml., Šoltés. Divákov: 3816.
HC: Janus – Breton, Olsson, Zech, Ferenc, Šedivý, Deyl, J. Hudec – Fejes, Pollock, Bartánus – M. Lunter, M. Chovan, Krivošík – Lamper, Berger, Jääskeläinen – Šimun, Zigo, Rogoň.
HC 19: Kozel – Novota, Djakov, Sergijenko, Meliško, Glazkov, Novický, R. Novák – Handlovský, Pavlovs, Kriška – Lapšanský, Kuru, Paršin – Borov, Linet, Vaško – Michalík, M. Krajňák, Lačný.

Humenčania v zápase prvého kola zaplatili v prvej tretine nováčikovskú daň. Na ľade majstra boli od prvej sekundy vo všetkom pomalší. Paradoxne, skóre mohol otvoriť Kriška, ktorého teč neskončil za chrbtom Janusa. Potom už prišli chvíle Košičanov, ktorí ponúkli Humenčanom viackrát kolotoč zadarmo. V deviatej minúte otvoril skóre Berger. O minútu neskôr pridal druhý gól Lunter a keď sa v trinástej minúte presadil aj Fejes, brankár Kozel odkorčuľoval na striedačku. Aj jeho náhradník Galimov mal veľa práce, no do konca tretiny už neinkasoval. Humenčania začali druhú časť aktívnejšie a Janus sa musel obracať po šanciach Paršina, Borova i Pavlovsa. Hostia prežili vylúčenie Djakova a pri následnej presilovke Lukáš Handlovský otvoril humenský gólový účet v extralige - 3:1.  Hostia boli aj naďalej aktívni, v ďalších dvoch presilovkách ale neuspeli a skóre sa tak v druhej časti už nemenilo. Humenčania „štípali“ aj v tretej tretine, no mohli aj inkasovať. Po strele Lampera zvonila žŕdka na ich bránke. Strela toho istého hráča už ale v 55.minúte skončila za chrbtom Galimova a bolo tak definitívne rozhodnuté. Nič na tom nezmenili ani šance Kuruho, či Handlovského.

Ostatné výsledky 1. kola: HC 05 Banská Bystrica - HK Dukla Trenčín 5:6, HK Nitra - HK Poprad 2:4, HC Mikron Nové Zámky - HK Spišská Nová Ves 1:2, MHK 32 Liptovský Mikuláš - HKM Zvolen 4:3 po predĺžení.