V Nacinej Vsi dopískal divák, rozhodcu odprevádzala polícia

Fraškou sa predčasne skončil duel druhého kola Slovnaft Cupu, v ktorom účastník piatej ligy Juh ŠK Naciná Ves privítal treťoligistu Partizán Bardejov BŠK. Sviatok futbalu sa zmenil na nervóznu frašku. Hlavný rozhodca duelu Dávid Gorel po prvom polčase za stavu 0:1 predčasne ukončil zápas a zo štadióna ho eskortovala policajná hliadka, ktorú si zavolal pre vlastnú bezpečnosť. Po prvom polčase viedli hostia 1:0, keď z pokutového kopu skóroval Jakub Štefančin. Mimo toho inkasovali domáci hráči aj dve červené karty. V druhom polčase si oba tímy po dohode zahrali už len exhibične. Duel dopískal jeden z divákov...

Emócie vzplanuli po druhýkrát za dva týždne

Duel sa pritom začal vo výbornom tempe. Nacinčania sa favorita nezľakli a kládli mu tuhý odpor. Chlieb sa lámal v 23. minúte, kedy domáci Dávid Goroľ zatiahol pri brejku Partizánu záchrannú brzdu a inkasoval priamu červenú kartu. Od tohto momentu sa hlavnému arbitrovi duel začal vytrácať z rúk. Nervozita na domácej strane stúpala aj po prísne odpískanom pokutovom kope. To už nervy tiekli a všetko vyvrcholilo strkanicou na konci prvého dejstva. V nej najhoršie obstál domáci Michal Pavelko, ktorý musel po druhej žltej karte takisto predčasne opustiť ihrisko. Počas odchodu do šatní cez prestávku musel čeliť hlavný arbiter viacerým verbálnym útokom a po nich sa rozhodol zápas cez polčas predčasne ukončiť, a pre vlastnú bezpečnosť si zavolal aj policajnú hliadku. Tá mu následne pomohla opustiť areál štadióna. To už sa hral exhibične druhý polčas, ktorý rozhodoval jeden z prítomných divákov. Oba tímy sa totiž dohodli, že zápas dohrajú pre fanúšikov exhibične. Kým sa vášne upokojili a diváci sa bavili druhým polčasom, rozhodcovia s delegátom stretnutia opustili za mohutného piskotu štadión a pobrali sa domov... Mimochodom, bola to v priebehu dvoch týždňov už druhá mohutná nespokojnosť Nacinčanov. Tí sa prvýkrát čertili pred necelými dvoma týždňami, keď im v druhom kole V. ligy Juh v zápase s Rožňavou (2:4) za stavu 2:3 rozhodca neodpískal podľa nich čistú penaltu. Následne po zápase vzplanuli emócie. Najviac na to doplatil útočník Roland Černák, ktorý dostal dodatočný trest na štyri týždne...

Kokočák: Zo sviatku futbalu jeden pán urobil frašku

Prvý polčas mal turbulentný priebeh. Počas neho domáci začali cítiť poriadnu krivdu nielen za červenú kartu, ale aj za prísne nariadenú penaltu. Po jej odpískaní chceli domáci dokonca na chvíľu opustiť hraciu plochu. Postupne to rástlo až do verbálnych útokov na rozhodcov počas odchodu do šatní v polčasovej prestávke. Po nej už rozhodcovia zo šatne vyšli až v sprievode polície. „Najskôr k zápasu. Prvých dvadsať minút to bolo vyrovnané. Nebol vidieť rozdiel v tom, že my hráme piatu ligu a Bardejov tretiu,“ rozhovoril sa hrajúci tréner ŠK Naciná Ves Peter Kokočák, ktorý si nedával servítku pred ústa. „Do deja následne vstúpil rozhodca, ktorý ovplyvnil duel prvou červenou kartu a aj prísne odpískanou penaltou. Čo sa týka červenej karty, hráč, ktorý prebral loptu si ju preberal mimo zónu, nebol teda posledným a červený trest bol až príliš krutý. Myslím si, že by nebol v čistej šanci. Následne prišla penalta, ktorá podľa nás nebola. Vyvrcholenie prišlo na konci prvého polčasu, kedy červenou kartou potrestal nášho hráča, ktorý sa len bránil pred atakom súpera. To, že rozhodcu zo zápasu musela odviesť polícia som ešte nevidel. Podľa mňa ho odviedla bezdôvodne, pretože nedošlo k žiadnym fyzickým atakom. Mal to byť sviatok futbalu v Nacinej Vsi a dotyčný pán to zmenil na frašku...,“ pokračoval Kokočák. Ten svoje slová povedal v návale emócii. „Pokuty sa nebojím, keď ju dostanem, tak ju zaplatím. Platiť by ale mal aj niekto iný, kto pokazil divákom sviatok futbalu. Diváci sa tešili na futbal s tímom z vyššej súťaže, no jeden pán im to pokazil a odchádzali znechutení. Keď to takto má byť ďalej, pochováme tým amatérsky futbal,“ dodal na záver hrajúci tréner ŠK Naciná Ves.

Kicovo deja vu z Veľkých Kapušian

Bardejovčania si splnili úlohu favorita, no ani oni neboli po zápase úplne spokojní. „Za dusného počasia sa hral slušný zápas hlavne zo strany domácich. My sme začali málo dôrazne a nepresne. Nejaké šance boli na oboch stranách. Zápas pokazila situácia, pri ktorej prišlo k vylúčeniu. Chápem, že emócie patria k futbalu, myslím si však, že vylúčenie bolo zaslúžené, pretože náš hráč by šiel sám na brankára. K penalte sa nechcem vyjadrovať, musel by som si situáciu pozrieť na videu,“ povedal tréner Partizána Bardejov Rastislav Kica. Ten situáciu, že rozhodca odchádza zo štadióna v sprievode polície zažil iba raz a takisto na Zemplíne. „Bolo to ešte počas mojej hráčskej kariéry, keď som hral za Svidník vo Veľkých Kapušanoch,“ lovil v pamäti Kica, podľa ktorého prišlo k predčasnému rozhodnutiu arbitra. „Emócie síce boli veľké, no myslím si, že sa malo dohrať. Teraz je ťažké povedať, či by emócie opadli, alebo by sa to vyostrilo. Chápem domácich, že cítia krivdu. Možno ju cítia aj z predošlého ligového zápasu, keď im potrestali dodatočne kľúčového hráča na štyri týždne. Možno to teraz všetko vyvrcholilo...,“ dodal na záver tréner Bardejova, ktorého tešil iba postup svojho tímu.