Michalovská Dukla uragánom v prvej tretine zmietla Krakov

Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce zvíťazili vo svojom treťom prípravnom zápase pred novou sezónou nad poľským Cracovia Krakov hladko 4:0, keď všetky góly jej hráči strelili v prvej tretine. Postupne sa gólovo presadili Marek Valach, Peter Bjalončík, Jakub Cibák a Matúš Bodnár. Zverenci trénera Petra Kúdelku odohrajú najbližší prípravný duel v piatok v Poprade.

Teplé počasie vonku spôsobovalo obom tímom nie ideálne podmienky, keď na štadióne bola často hmla a ľad postupom času kvôli vlhkosti mäkol. Lepšie sa s tým vyrovnali Michalovčania, ktorí hlavne v prvej tretine predviedli dominantný výkon. Postupne brankára Filipa Krasanovského, ktorý vlani chytal v Humennom, prekonali Marek Valach, Peter Bjalončík, Jakub Cíbák a Matúš Bodnár. V druhej a tretej tretine si Michalovčania vypracovali aj ďalšie šance, tie už ale ostali nepremenené a keďže sa gólovo nepresadil ani ich súper, duel skončil víťazstvom Dukly 4:1.

HK Dukla Ingema Michalovce - Comarch Cracovia Krakov 4:0 (4:0, 0:0, 0:0)
Góly: 5. Valach (Jasečko), 12. Bjalončík (Newton), 16. Cibák (Suja), 19. Bodnár (Fedor).
Vylúčení: 4:3. Presilovky a oslabenia: 0:0. Rozhodovali: M. Korba, Jobbágy - Bogdaň a Riš. Divákov: 1820.
HK DUKLA INGEMA: Gajan - Cibák, Acolatse, Glazkov, Jasečko, Macejko, Mihalik, Michalčin - Santos, Heard, Valach - Bjalončík, Newton, Pereskokov - Kabáč, Suja, Matušinský - Bodnár, Fedor, Varga.
COMARCH CRACOVIA: Krasanovský - Hebda, Jaracz, Žužek, Látal, Raska, Vildumetz, Youmen, Bystrovn, Lundgren, Mocarski, Sawicki, Motloch, Tynka, Kasperlik, Brynkus, Bezwinski, Kunst, Dzurdza, Sterbenz, Wrobel, Kapica.