Michal Stričík dvojnásobným majstrom Slovenska

V sobotu 3. júna sa v Banskej Bystrici-Badíne uskutočnili pod usporiadateľskou taktovkou Športového klubu polície Banská Bystrica majstrovstvá Slovenska v kickboxe pre rok 2023. Štartovalo na nich rekordných 458 bojovníkov z 30 klubov Slovenského zväzu kickboxu.

V tejto konkurencii sa nestratil ani Michalovčan Michal Stričík zo Športového klubu všestranných aktivít, ktorý je v súčasnosti na hosťovaní v športovom Kickboxing klube PANTER Prešov, kde sa pripravuje pod trénerským vedením reprezentačného trénera Jozefa Kolozsyho. Po medzinárodnej príprave a úspechoch na európskych pohároch v Belehrade, Sarajeve  a svetovom pohári v Innsbrucku sa presadil aj na domácich majstrovstvách, kde vybojoval v konečnom zúčtovaní dvakrát prvé miesto a pomohol k celkovému medailovému prvenstvu klubu PANTER na týchto majstrovstvách. Michal Stričík najprv vo finále disciplíny light kontakt do 84 kg uspel proti Jánovi Varholákovi z Goral Gym Kežmarok a vybojoval si tak prvý majstrovský titul za rok 2023. Rovnako sa mu darilo aj v disciplíne kicklight do 84 kg, kde vo finále uspel opäť voči športovcovi z Goral Gym Kežmarok Erikovi Varcholákovi. Oba zápasy skončili pred uplynutím časového limitu technickou prevahou nad súpermi, čo znamenalo 3:0 v prospech Stričíka. Pred prázdninami ukončí sezónu Stričík ešte v polovici júna na svetovom pohári KICKBOXUWAKO World Cup v Budapešti.