Hladké víťazstvo Iuventa nad Olomoucom

Hádzanárky MŠK Iuventa Michalovce zvíťazili v dohrávke šestnásteho kola MOL ligy na domácej pôde nad DHK Zora Olomouc hladko 35:21 a v tabuľke sa vrátila na štvrté miesto. Strelecky sa v zápase najviac darilo osemgólovej Bibiane Štefanikovej. Zverenky trénera Petra Kostku v sobotu opäť preladia na európsku vlnu, keďže ich čaká v poľskom Jaroslawe odvetný duel štvrťfinále EHF Európskeho pohára. Prvý zápas Iuventa doma vyhrala hladko 37:25.

Michalovčanky mali rovnako ako v sobotu raketový štart do zápasu. V štvrtej minúte viedli po góle Štefanikovej 4:1. Hostkám sa síce podarilo znížiť na 4:5, boli to ale Zemplínčanky, ktoré udávali smer prvého dejstva. V trinástej minúte viedli po góle Kohučovej 7:4, v šestnástej po presnej strele Popovcovej 11:7 a lavička Olomouca si brala oddychový čas. Aj po ňom ale hrala prím Iuventa, ktorá už do polčasu vyhrávala o sedem gólov 18:11. Obraz hry sa nezmenil ani v druhom polčase. Ten Iuventa odštartovala dvoma gólmi v rade (20:11), následne ale prišla trojgólová šnúra Olomouca, na ktorú reagovala lavička domáceho tímu oddychovým časom. To ale bol posledný vzdor DHK Zora v zápase. Iuventa totiž po oddychovom čase kontrovala piatimi gólmi v rade a time-out si brala aj lavička Olomouca. Po ňom Michalovčanky naťahovali svoje vedenie a zápas vyhrali hladko 35:21.

MŠK Iuventa Michalovce - DHK Zora Olomouc 35:21 (18:11)
Pok. hody: 1/0 - 4/2. Vylúčené: 4 - 1. Rozhodovali: Cipov a Klus. Divákov: 320.
MŠK IUVENTA: Almeidová, Jablonská - Dvorščáková 3, Polievková 1, Štefaniková 8, Dmytrenková 2, Popovcová 5, Kohučová 4, Wollingerová 3, Kompaniecová 5, Kolovská, Klučková 3, Krivokapič 1, Borysevyčová.
DHK ZORA: Habermanová, Spurná, Polášková - Zavišková 5/2, Jansová 3, Protivánková, Přikrylová 1, Roupcová, Krajčovičová 5, Krejzliková 1, Smějová 1, Fryčáková 2, Možišová, Machačová 1, Kuxová 2.