Parádna premiéra. Michalovská Dukla oskalpovala Slovan

Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce po trénerskej zmeny a reprezentačnej pauze zabrali naplno, a prerušili sériu piatich porážok v rade. V zápase 37. kola Tipos extraligy vyhrali na ľade lídra súťaže HC Slovan Bratislava 3:2 a opäť sa dostali do prvej šestky.

Michalovčania síce prehrávali po prvej tretine 0:1, v druhej ale v presilovkách otočili skóre Zabusovs so Žitným. Haščák síce v úvode tretej tretiny vyrovnal, o 24 sekúnd neskôr však Zach Osburn rozhodol o tom, že tri body putujú na Zemplín. Zverenci trénera Petra Kudelku, pre ktorého to bola úspešná premiéra v role hlavného trénera (v predošlých dvoch zápasov bol len zaskakujúcim trénerom) sa najbližšie predstavia v piatok, kedy privítajú o 17.30 hod. Nitru.

HC Slovan Bratislava - HK Dukla Ingema Michalovce 2:3 (1:0, 0:2, 1:1)
Góly: 2. Fominykh (Duke), 42. Haščák (Kallen) pres/1 – 29. Zabusovs (Glazkov, Suja) pres/1, 31. Žitný (Glazkov) pres/1, 42. Osburn (Paločko, Bjalončík).
Vylúčení: 3:5. Presilovky: 1:2. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali:  Novák, Rojík – Haringa, D. Konc ml. Divákov: 3827.
HC SLOVAN: Coreau – MacKenzie, Golian, Kallen, Maier, Gachulinec, Sersen, Beňo – Pecararo, Harris, Shcherbak – Fominykh, Duke, Takáč – Zigo, Kytnár, Haščák – Török, Preisinger, Šotek – Dej.
HK DUKLA INGEMA: Škorvánek – Macejko, Glazkov, Osburn, Hammond, Michalčin, Mihálik – Puliš, Suja, Buc – Pereskokov, Pavlovs, Zabusovs – Žitný, Bjalončík, Paločko – Vašaš, Galamboš, Chalupa.