MFK Zemplín s prvými jarnými bodmi, Trenčín zdolal 1:0

Futbalisti MFK Zemplín Michalovce po viac ako piatich mesiacoch okúsili ako chutí domáce víťazstvo. V stretnutí prvého kola nadstavbovej časti o záchranu zdolali AS Trenčín po góle Matúša Marcina 1:0. Zverenci trénera Miroslava Nemca tak zaknihovali prvé body v jarnej časti a posunuli sa na ôsme miesto v tabuľke. Najbližšie sa predstavia budúcu sobotu v Senici.

Michalovčania začali duel prvého nadstavbového kola aktívnejšie. Boli lepším tímom prakticky celú čas prvého polčasu, dlho sa však nevedeli dostať do šance. Až v 34. minúte naservíroval loptu do pokutového územia Igor Žofčák a Matúš Marcin z jednej minul trenčiansku bránu. Spomenutá dvojica si spoluprácu zopakovala aj o dve minúty neskôr a už bola gólová: Igor Žofčák poslal krásny center z rohového kopu a Marcin dotlačil loptu do siete – 1:0. Zemplínčania si ale tesný náskok do konca polčasu nemuseli udržať. Krátko pred koncom totiž Ošima fauloval v pokutovom území Hollého a hlavný arbiter Očenáš ukázal na biely bod. Penaltu ale Ikoba kopol veľmi zle. Loptu poslal do stredu brány, kde ju už čakal Kožuchar.

Hosťujúci tréner Juraj Ančič urobil do druhého dejstva dve zmeny, keď poslal na ihrisko Ibrahima so Soaresom, ktorý oživili ofenzívu Trenčína. Ten mal v druhom dejstve viac z hry, domáci sa však umne bránili. Skóre mohol navýšiť hneď v úvode tohto dejstva opäť Marcin, jeho zrazenú strelu Kukučka na dvakrát skrotil. Krátko po hodine hry sa dožadovali po zákroku na Yilmaza pokutového kopu aj Michalovčania, hlavný rozhodca ale odmenil útočníka MFK Zemplín žltou kartou za simulovanie. Potom už prišli chvíle hostí. Azangova strela spoza šestnástky išla tesne vedľa, podobne ako nebezpečná hlavička Ikobu. Desať minút pred koncom mohol definitívne spečatiť víťazstvo michalovský kapitán Igor Žofčák, jeho strelu Kukučka skrotil a mohlo tak hrmieť na druhej strane. Opäť sa vyznamenal Kožuchar, ktorý tesne pred koncom zápasu zmaril tutovku Letenaya.

MFK Zemplín Michalovce - AS Trenčín 1:0 (1:0)
Gól: 38. M. Marcin
Žlté karty: 58. Ntotis, 65. Yilmaz, 90+. Popovits - 72. Ikoba.
Rozhodovali: Očenáš - Ferenc, T. Straka; 347 divákov
MFK ZEMPLÍN: Kožuchar - Kotula, Ranko, F. Vaško, Méndez - M. Begala (85. Artabe) - M. Marcin (90+. Gembický), Ošima, Ntotis (62. Kanu), I. Žofčák (85. Popovits) - Yilmaz (90+. M. Kolesár)
AS: Kukučka - Yem, Pires, Pirinen, Madu - Zubairu (46. Ibrahim), Bainovič, Hollý (79. M. Kmeť) - Azango, Ikoba (74. Letenay), Tučný (46. Soares)

Uverejnené: 05.03.2022 20:51:07