Druhá domáca prehra. Humenčanov vycvičil Martin

Druhú domácu porážku utrpeli v desiatom kole Tipos SHL hokejisti HC 19 Humenné. Zverenci trénerskej dvojica Dmitrij Parfionov – Ivan Boržík nestačili na HK Vitar Martin, ktprému podľahli hladko 2:5. Góly Zemplínčanov zaznamenali Matej Farkaš a Dominik Borov. Humenčania, ktorí prišli o prvé miesto v tabuľke, sa najbližšie v piatok predstavia na ľade nováčika súťaže zo Žiaru nad Hronom.

Humenčania mali vstup do duelu ako zo zlého sna. Ich brankár Michal Vojvoda (prišiel na vypožičanie z Michaloviec, keďže jednotka Rabčan je zranená) si prakticky ani nesiahol na puk a musel ho trikrát vyťahovať z brány. Najskôr ho spoza bránky nachytal Paulíny, potom v presilovke prekonal Nauš a v štvrtej minúte pridal Tianinen druhý gól spoza bránky. Domáci sa ako tak pozviechali gólmi Farkaša s Borovom, v druhej tretine ale nevyužili štyri presilovky v rade, za čo prišiel štvrtý gólový trest z hokejky Charváta. V záverečnej tretine v presilovke skóroval opäť Paulíny a Martinčania tak vyhrali na ľade dovtedajšieho lídra 5:2.

HC 19 Humenné - HK Vitar Martin 2:5 (2:3, 0:1, 0:1)
Góly: 14. Farkaš (Lačný, Hajnik), 18. Borov (D. Markuš, Pichnarčík) - 2. Paulíny (Tianinen, Linet), 3. Nauš (Dírer, Dvořák) pres/1, 4. Tianinen (Linet, A. Bartoš), 38. Charvát (Poliaček, Murček), 50. Paulíny (Babka, Linet) pres/1.
Vylúčení: 4:8. Presilovky: 1:2. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Jobbágy - Riš, Homola. Divákov: 353.
HC 19: Vojvoda - Novický, Gajdoš, Pichnarčík, Maury, Ivanov, Kaščák, A. Stripai, Wysocki - Horvát, Krajňák, Borov - Veličkin, D. Markuš, Fedorko - Solomončak, Šimčák, Macko - Hajnik Farkaš, Lačný.
HK VITAR: Glosár - Lavička, A. Bartoš, Chavrvát, Dvořák, Burzík, Pacalaj, Thomka - Toma, Dírer, Nauš - Paulíny, Linet, Tianinen - J. Bartoš, Murček, Poliaček - Vilšinskij, D. Babka, Ďurina.

Uverejnené: 20.10.2021 22:12:53