Remíza MFK Zemplín v Senici

Futbalisti MFK Zemplín Michalovce remizovali v stretnutí šiesteho kola nadstavbovej časti o záchranu na ihrisku Senice 1:1. Ich jediný gól vsietil v 29. minúte Popovits, domácim sa podarilo v závere prvého polčasu Asanovičom vyrovnať. Zverenci trénera Antona Šoltisa, ktorým stále patrí posledné miesto v tabuľke, sa najbližšie predstavia doma, keď v sobotu prvého mája o 17.00 hod. privítajú Ružomberok.

Obom tímom išlo oveľa a tomu prispôsobili aj svoju taktiku. V úvode sa hralo prevažne medzi šestnástkami, obaja čakali na svoju šancu. V jedenástej minúte zahrávali Michalovčania rohový kop, Oshima však po Žofčákovej prihrávke nemieril presne. V štrnástej minúte sa novic v michalovskej bráne Tomáš Dráb zaskvel pri strele Gubu, ktorú vytlačil na rohový kop. Z neho hrozil opäť Guba, hlavou však netrafil opustenú bránku. Michalovský brankár neinkasoval ani pri ďalekonosnej strele Juraja Pirošku. Krátko pred uplynutím pol hodiny prišli michalovské chvíle. Najskôr Matej Trusa strieľal len do brankára Vliegena. Z ďalšej akcie už ale gólovo zapršalo, keď Trusa posunul loptu Popovitsovi a už nemal problém poslať loptu do opustenej brány. V 32. minúte mohlo byť 2:0, Trusa ale chybu Asanoviča nepotrestal. Záver polčasu ale patril domácim. Pirošku najskôr nepretlačil loptu cez Drába, v 42. minúte ale Asanovič po rohovom kope nedal michalovskému brankárovi šancu – 1:1.

V druhom polčase sme už toľko vzruchu v šestnástkach súperov nevideli. Opäť sa hralo zväčša medzi nimi, opäť oba tímy čakali na to, čo vymyslí ten druhý. Michalovčania výborne bránili priestor a nepúšťali domácich do šancí. Krátko pred uplynutím hodiny hry michalovská obrana dobre zblokovala nebezpečnú strelu Maleca. To isté sa jej podarilo aj v 76. minúte po centri Pirošku. Následne sa už nič podstatné neudialo, a tak si tímy body podelili.

FK Senica - MFK Zemplín Michalovce 1:1 (1:1)
Góly: 42. Asanović – 29. Popovits.
Žlté karty: 48. Asanović – 68. Trusa, 88. Mendez.
Rozhodovali: Gemzický – Pozor, Hrmo.
Bez divákov.
FK:  Vliegen – Majdan (46. Ljubičić), Carrillo, Asanović, Šimčák – Gamboš (82. Gallovič), Addo – Košťál (83. Duda), Piroska, Guba (61. Turčák) – Malec.
MFK ZEMPLÍN: Dráb – Magda, Soler, Vaško, Mendez – Bednár – Diarra (79. Tandir), Oshima (84. Begala), Žofčák (67. Neofytidis), Popovits – Trusa.