files/hgz88r53vzftphq7.jpg
Michalovce| Dukla Michalovce| Iuventa Michalovce| 1 BK MI| MFK Zemplín| ZOS Michalovce| Rimkat| TV Zemplín| CK Bomex
Noviny Zemplína
Hľadanie poďľa názvu
, meniny má , zajtra

Mládež spieva

Zemplínske osvetové stredisko v Michalovciach je z poverenia Národného osvetového centra a Košického samosprávneho kraja organizátorom krajskej súťažnej prehliadky mládežníckych speváckych zborov - Mládež spieva 2020. Krajská súťažná prehliadka sa bude konať v priestoroch Zemplínskeho osvetového strediska v Michalovciach 28.02.2020. Celoštátne kolo sa uskutoční  22. -24. apríla 2020 v Prievidzi.

Na krajskej súťaži sa predstavia: Dievčenský spevácky zbor Tempo z Konzervatória Jozefa Adamoviča z Košíc pod vedením dirigentky Mgr. Tatiany Švajkovej, PhD, Detský a mládežnícky spevácky zbor ZVONČEK pri Gymnáziu a ZŠ Sándora Máraiho s vyučovacím jazykom maďarským. Zbor vedú Mgr. Andrea Ferencei a Mgr. Silvia Kekeňáková. Detský spevácky zbor Anjelov z Košíc, ktorý pracuje pod vedením PaedDr Gabriely Fenkovej. Na prehliadke vystúpi aj domáce zoskúpenie Flauto Cantabile pod vedením Ivany Solianikovej, Mgr. Mileny Bančejovej a Pavla Hujdiča.

Hlavným cieľom súťaže je nadobúdanie vedomostí, rozvíjanie zručností a umeleckoodborný rast kolektívov a jednotlivcov prostredníctvom poznávania, realizácie a prezentácie umeleckej tvorby v oblasti zborového spevu. „Víťazný kolektív z celoslovenského kola, získa cenu Národného osvetového centra a bude mať možnosť odprezentovať sa na Festivale neprofesionálneho umenia Tvorba  2020 v Bratislave“ uviedol Vladimír Krecula zo Zemplínskeho osvetového strediska v Michalovciach. Z verejných zdrojov súťaž podporil Fond na podporu umenia.Uverejnené: 26.02.2020 08:13:57 files/odnunnsmhw3sdkhs.jpg
Práca v Michalovciach
Práca Michalovce
Reklama
files/rikbtvg8fzvro8pk.jpg
Súťaž
tipovanie
Anketa
Miniaplikace
Pracovné ponuky
tipovanie
Reklama
files/snr62oh0z5qhxgxz.jpg
Facebook
Kontakt
+421 917 203 776
redakcia@novinyzemplina.sk

Ivana Krásku 781/21
07101 Michalovce
Návštevnosť
TOPlist
©2012 Noviny Zemplína
Generované redakčným CMS systémom HEMERA spoločnosti NIKA PRESS s.r.o.