files/hgz88r53vzftphq7.jpg
Michalovce| Dukla Michalovce| Iuventa Michalovce| 1 BK MI| MFK Zemplín| ZOS Michalovce| Rimkat| TV Zemplín| CK Bomex
Noviny Zemplína
Hľadanie poďľa názvu
, meniny má , zajtra

V michalovskej pôrodnici sa vlani narodila takmer tisícka detí

V nemocnici Svet zdravia Michalovce sa počas minulého roka narodilo 966 detí.  Chlapcov prišlo na svet viac ako dievčat a osem mamičiek si domov z nemocnice odnieslo dvojičky. Chlapcov sa narodilo o 49 viac ako dievčat. Medzi najčastejšie dievčenské mená, aké rodičia v Michalovciach dávali svojim novorodencom, patrili  Natália, Ema a Sofia. U chlapcov dominovali mená Nikolas, Matias a Patrik.

„V porovnaní s predchádzajúcim rokom si michalovská pôrodnica udržala svoje čísla pôrodnosti. Zatiaľ čo v roku 2016 sa v nej uskutočnilo 967 pôrodov, v minulom roku ich bolo 958,“ hovorí primár gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia MUDr. Stanislav Filkor. Michalovská pôrodnica prešla koncom minulého roka zásadnou zmenou. Presťahovala sa totiž do novopostavenej budovy nemocnice, ktorú v Michalovciach slávnostne otvorili koncom novembra 2017. V nemocnici novej generácie pôrodné sály či boxy nahradili štyri moderné pôrodné izby hotelového štandardu, kde prebieha celý pôrod. Rodička sa tak nemusí nikam presúvať a izba poskytuje mamičkám komfortné a intímne prostredie. Na pôrod sa tiež môže pripravovať za prítomnosti blízkych osôb, či už partnera, matky alebo duly. „Aj vďaka tomuto novému komfortu, ktorý pacientky veľmi pozitívne ocenili, by sme radi uvítali v našej pôrodnici čo najviac rodičiek nielen z Michaloviec, ale aj z okolia a hranicu tisíc pôrodov za rok prekročili,“ podotkol primár. Novinkou v michalovskej pôrodnici sú nadštandardné izby s vlastnou chladničkou, rýchlovarnou kanvicou a možnosťou ubytovania ďalšej sprevádzajúcej osoby. Nemocnica čoskoro pre budúce mamičky pripraví aj uvítacie balíčky.

V michalovskej nemocnici si rodičky môžu naplánovať pôrod podľa svojich predstáv, spolu so zdravotníckym personálom majú totiž možnosť vytvoriť si individuálny pôrodný plán. Individuálne či skupinovo tiež môžu aj s oteckami absolvovať predpôrodnú prípravu. Naučia sa tak, ako sa napríklad správne stravovať v tehotenstve, pripraviť sa na pôrod či starať o novorodenca. Pôrodnica plánuje rozbehnúť i edukačné hodiny pre mamičky po pôrode na rôzne témy, napríklad ošetrovanie novorodenca, prevencia zápalov prsníkov alebo fyzická aktivita v šestonedelí. Chceme tiež získavať čo najviac informácií o nových trendoch v pôrodníctve, ktoré by sme radi aplikovali v našej pôrodnici,“ dodal primár.Uverejnené: 17.01.2018 13:00:52 files/odnunnsmhw3sdkhs.jpg
Práca v Michalovciach
Práca Michalovce
Reklama
files/snr62oh0z5qhxgxz.jpg
Súťaž
tipovanie
Anketa
Miniaplikace
Pracovné ponuky
tipovanie
Reklama
files/snr62oh0z5qhxgxz.jpg
Facebook
Kontakt
+421 917 203 776
redakcia@novinyzemplina.sk

Ivana Krásku 781/21
07101 Michalovce
Návštevnosť
TOPlist
©2012 Noviny Zemplína
Generované redakčným CMS systémom HEMERA spoločnosti NIKA PRESS s.r.o.