files/65s4vnx8w5em2jd5.jpg
Michalovce| Dukla Michalovce| Iuventa Michalovce| 1 BK MI| MFK Zemplín| ZOS Michalovce| Rimkat| TV Zemplín| CK Bomex
Noviny Zemplína
Hľadanie poďľa názvu
, meniny má , zajtra

Ako dodržať novoročné predsavzatie začať cvičiť a neprestať

Novoročné predsavzatia všetci poznáme a práve Nový rok je pre mnoho ľudí bod nového začiatku. Niektoré predsavzatia sú odvážne, niektoré jednoduché, no ich prevažná časť neraz nevydrží ani týždeň a ľudia sa potom vracajú späť do zabehnutej rutiny zlozvykov. Najčastejší cieľ a túžba je začať cvičiť a vyformovať si postavu, či schudnúť. Bežnou chybou však býva to, že na prvý tréning ide človek celý premotivovaný a brutálne ho odtrénuje tak, že po ňom ledva lapá po dychu. Po takto prepálenom tréningu a následnej týždňovej svalovici  však už fitness centrum nenavštívi a na predsavzatie sa pomaly zabúda. Pohyb je ale pre zdravie nevyhnutný a to hlavne v dnešnej sedavej dobe. Dôležité je však nehľadať instantné riešenia, pretože aj v cvičení platí, že sa vám vráti len to, čo do toho vložíte.

Základ ako začať a neprestať

Základ je začať postupne a vybudovať si návyk, pretože  X týždňov, mesiacov či rokov ničnerobenia nevykompenzujete vďaka pár intenzívnym tréningom. Kým si človek vybuduje návyk trvá podľa psychológov všeobecne tri týždne, preto aj keď sú začiatky ťažké, dôležité je to prekonať a vytrvať. Prvý krok, ktorý je potrebné si stanoviť ešte pred samotným cvičením je váš cieľ. Čím jasnejšie si definujete a uvedomíte, čo chcete dosiahnuť, tým ľahšie vytrváte. Pre bežných ľudí by malo byť prioritou zdravie, cítiť sa dobre, zosilnieť, vyformovať postavu či schudnúť a až potom nasleduje všetko ostatné.

Čo robiť ak nemáte skúsenosti

Ak sa aj rozhodnete cvičiť, často prekážkou býva nevedomosť a neskúsenosť, preto sa netreba báť obrátiť na odborníka. Osobný tréner vás bude viesť, vytvorí vám plán a dohliadne na vás. Sám aj so svojimi klientmi si už prešiel cestu, na ktorú sa chystáte viackrát, preto je to omnoho efektívnejšie ako samo učenie formou pokus omyl. Navyše to podporuje vašu disciplínu vytrvať, keď viete, že si za tréning platíte a že vás tréner očakáva.

Čo ak vám chýba motivácia?

Veľmi bežnou stopkou v cvičení je aj nedostatok motivácie a nadšenia pre vec. Aby ste nestratili motiváciu po prvých januárových dňoch, necvičte sami. Či už ide o trénera, ktorý vás vedie a motivuje pokračovať, vhodnou možnosťou sú aj skupinové kurzy. Vďaka nim získate istotu, že v tom nie ste sami, pretože okolo vás uvidíte rovnako potiacich sa ľudí, ktorí sú na tom podobne ako vy. Na skupinových kurzoch v R+R fitness centre vás atmosféra prinúti makať so skupinkou spoločne, čo podporuje vzájomnú motiváciu. Samozrejme sa pri tom aj zabavíte a spoznáte nových ľudí, minimálne s jedným rovnakým záujmom ako máte vy. Ak vás aj samotné cvičenie nebaví, či už je to s trénerom alebo bez, do formy sa môžete dostať aj inou činnosťou. Z množstva skupinových kurzov si môžete nájsť pre vás tú pravú pohybovú činnosť ako je jumping, bodyforming, crossfit, pilates, piloxing, 3D pump, joga, bosu, kickbox alebo iné. Neodkladajte svoje predsavzatia na ďalší Silvester ale naskočte na vlak a buďte fit po celý rok v našom Fitness centre R+R na adrese Štefana Tučeka 19. Uverejnené: 15.01.2018 09:18:12 files/odnunnsmhw3sdkhs.jpg
Práca v Michalovciach
Práca Michalovce
Reklama
files/snr62oh0z5qhxgxz.jpg
Súťaž
tipovanie
Anketa
Miniaplikace
Pracovné ponuky
tipovanie
Reklama
files/snr62oh0z5qhxgxz.jpg
Facebook
Kontakt
+421 917 203 776
redakcia@novinyzemplina.sk

Ivana Krásku 781/21
07101 Michalovce
Návštevnosť
TOPlist
©2012 Noviny Zemplína
Generované redakčným CMS systémom HEMERA spoločnosti NIKA PRESS s.r.o.