Iuventa v prvom finálovom zápase SP zdolala Šaľu 31:20

Hádzanárky Iuventy Michalovce zvíťazili v prvom finálovom súboji Slovenského pohára nad tímom HK Slovan Duslo Šaľa hladko o jedenásť gólov 31:20 a sú tak blízko k šiestemu primátu v Slovenskom pohári v rade a deviatemu celkovo. Odvetný finálový duel Slovenského pohára sa odohrá v stredu 13. decembra o 18.00 hod. v Šali (môžete si ho pozrieť aj v priamom prenose televíznej stanice 213), hneď po ňom sa zverenky trénera Františka Urbana poberú na kvalitne obsadený medzinárodný turnaj vo švajčiarskom St. Gallene, ktorý sa uskutoční od 16. do 17. decembra.

Lepší úvod do prvého finálového zápasu Slovenského pohára mali hostky. Tie po presných zásahoch Ráckovej s Bujnochovou viedli 2:0. Následne dvojgólovým rozdielom vyhrávali aj 3:1 4:2 či 6:4, na čo Iuventa odpovedala šnúrou troch gólov a v 17. minúte sa po presnej strele Wollingerovej prvýkrát ujala vedenia (7:6). Bujnochová síce zrovnala na 7:7,  no po dvoch góloch Habánkovej bolo v 20. minúte 9:7. Keď o dve minúty neskôr dala Holešová na 10:8, zobrala si lavička hosťujúceho tímu oddychový čas. Tým ale iba naštartovala štvorgólovú šnúru Iuventy, ktorý v 26. minúte viedla už 14:8. Záver patril hostkám, ktoré dvoma gólmi skorigovali polčasové skóre na 14:10.

Úvodné slovo v druhom polčase opäť patrilo Šali, konkrétne jej najlepšej strelkyni Bujnochove (14:11). Iuventa však udávala naďalej tempo hry. Po góle Kišikovej v 36. minúte vyhrávala 18:12, na čo hosťujúci tréner Michal Lukačin opäť siahol po oddychovom čase. Ten jeho zverenky na chvíľu nakopol. Wollingerová síce upravila na 19:12, no po presnej strele Bujnochovej bolo v 49. minúte 20:15. Záverečné minúty ale patrili Iuvente. Tá sa zlepšila v obrane a po rýchlych kontrách trestala chyby súperiek hlavne gólmi Habánkovej a Holešovej. Práve po presnom zásahu Habánkovej bolo päť minút pred koncom už o desať gólov (29:19). Iuventa ešte rozdiel v skóre navýšila na jedenásť gólov a po výhre 31:20 je tak blízko k šiestemu zisku Slovenského pohára v rade a deviatemu celkovo.

Iuventa Michalovce - HK Slovan Duslo Šaľa 31:20 (14:10)
Pok. hody: 6/5 - 4/3, vylúčené: 4 - 2. Rozhodovali: Budzák a Záhradník, 720 divákov.
IUVENTA: Muliková, Jablonská, Antičová - Holešová 9, Kišiková 1, M. Rebičová 1, Kotová 2, Trúnková 1, Habánková 9/5, A. Holejová, Wollingerová 3, Holubová 1, Bajčiová 1, Fiľková - Trehubová 4.
HK SLOVAN DUSLO: Ladičová, Krebsová - Trochtová, Rácková 1, Škoricová, Konigová, Pócsiková 2, Greštiaková 1, Bahylová 1, Némethová, Vargová, Tisajová 1, Klučková 4/3, Bujnochová 9, Mozoľová.

Uverejnené: 09.12.2017 20:07:19