Tesná prehra michalovskej Dukly v Prešove

Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce prehrali v stretnutí 23. kola St. Nicolaus I. ligy na ľade Prešova tesne 1:2 a prišli tak o sedemzápasovú víťaznú sériu, ako aj o sériu jedenástich duelov, v ktorých bodovali. O jediný gól Michalovčanov sa postaral ich najlepší strelec František Poliaček. Zverenci trénera Miroslava Chudého sa v najbližšom stredajom 24. kole taktiež predstavia u súpera, konkrétne v Nových Zámkoch, doma ich uvidíme až v piatok 1. decembra, kedy o 17.30 hod. privítajú Považskú Bystricu.

Šláger 23. kola, v ktorom išlo aj o prvé miesto v tabuľke, priniesol všetko, čo priniesť mal. Fantastickú divácku atmosféru, ktorú môžu Michalovčania momentálne Prešovu závidieť, výborné výkony brankárov, veľa gólových šancí, boxerskú vložku a aj víťazstvo domáceho tímu, takže maximálnu spokojnosť diváka. Poďme ale pekne po poriadku...

Od samého úvodu sa hral hokej oveľa viac ako prvoligovej úrovne. Lepšie začali domáci, ktorí mali niekoľko pološancí, bránu Adama Trenčana ale poriadne neohrozili. Prvú veľkú možnosť na skórovanie mali hráči Dukly, ktorí v deviatej minúte mali k dispozícii 85 sekundovú presilovku o dvoch hráčov. Tú ale zahrali veľmi profesorsky, za čo prišiel trest pri rovnovážnom stave na ľade. Hopkovič krásne vysunul Tomčáka a ten ponad rameno Adama Trenčana otvoril skóre. To sa mohlo meniť v prvej tretine ešte na oboch stranách. Najskôr si Trenčan poradil s jedovkou Vladyslava Gavryka, na druhej strane po individuálnej akcii mieril Fajčáka iba do pozorného Riečického. V druhej tretine sa obraz hry mierne zmenil. Jej tón pomaly začali udávať hostia, ktorí si ale nepotykali s koncovkou. Najskôr Adam Trenčan parádne vychytal Jozefa Tomčáka a potom nastal festival gólových tutoviek Dukly. Poliaček stroskotal v samostatnom nájazde na Riečickom, podobne dopadol vo vlastnom oslabení aj Mašlonka, brankár Riečický si poradil aj s ďalšou strelou Poliačeka a pri golmanovi Prešova nepochodil ani Brezniak. Zahanbiť sa nedal ale ani hosťujúci brankár Trenčan, ktorí zmaril tutovku Gavrykovi a následne aj šancu Mikoláška. Záver na šance bohatej druhej časti spestril pästný súboj, v ktorom si Marek Mašlonka poradil s možno o hlavu vyšším Pavúkom. V úvode tretej tretiny sa očakával nápor Dukly, Brezniak ale urobil zbytočný útočný faul, ktorý v presilovej hre po strele Tomčáka potrestal Gavryk. Definitívny klinec do michalovskej rakvy mohli Prešovčania zatĺcť hneď na to, keď Linet dostal za faul vysokou hokejkou dva menšie tresty, tretí gól ale neprišiel, za čo domáci pykali. Osem minút pred koncom ešte Solomončakova strela skončila na žrdi, následne bomba Poliačeka ale už v sieti a Michalovčanom tak svitla nádej. Dukla si síce v následných minútach až do konca vytvorila drvivý tlak, ten jej gólovú šancu ale neponúkol a Prešovčania si tak tesný jednogólový náskok udržali až do samého konca.

HC Prešov Penguins - HK Dukla Ingema Michalovce 2:1 (1:0, 0:0, 1:1)
Góly: 13. Tomčák (Krajňák, Hopkovič), 43. Gavrik (Tomčák) – 52. Poliaček (Cútt)
Vylúčení: 6:6, navyše Mašlonka (Michalovce) 10. minút za zhodenie rukavíc. Presilovky: 1:0. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Švajka - Wolf, Novotný. Divákov: 2524.
HC PENGUINS: Riečický – Kotzman, Hopkovič, Pavúk, Palko, Novický, Komloš – Chalupa, Tomčák, Krajňák – Prokop, Šimčák, Baláž – Babynets, Bylina, Gavrik – Ferenc, Pulščák, Mikolášek.
HK DUKLA INGEMA: Trenčan – Valečko, Hančák, Kolba, Dolgoš, Cvengroš, Rusina, Oravec, Toma – Solomonchak, Cútt, Hamráček – Halás, Piatak, Mašlonka – Brezniak, Linet, Fajčák – Kabáč, Balko, Poliaček.

Uverejnené: 24.11.2017 22:20:51