Michalovská Dukla Ingema zdolala Spišskú Novú Ves 7:5

Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce zvíťazili v stretnutí 17. kola St. Nicolaus I. ligy nad tímom HK Spišská Nová Ves 7:5 a natiahli tak svoju víťaznú sériu na tri zápasy. Zverenci trénerskej dvojice Miroslav Chudý - Richard Šechný ukončia druhú pätinu základnej časti v piatok na ľade HC Osmos Bratislava, na nedeľu naplánovaný súboj 19. kola v Topoľčanoch (3:0) si už predohrali skôr. Najbližšie ich doma uvidíme v stredu 15. novembra, kedy v tradičnom čase od 17.30 hod. privítajú Skalicu.

Diváci viedli vo vranovskej STD aréne na prvú ligu zápas slušnej úrovne. Gólovú prestrelku začal v štvrtej minúte domáci Solomončak, na ktorého presné zásahy ale odpovedali Spišiaci Chmeľom a Paločkom. Aj preto viedli po prvej tretine 2:1. Vrece s gólmi sa roztrhlo v druhej tretine. Michalovčania v rozpätí piatich minút štyrmi presnými zásahmi v rade strhli duel na svoju stranu. Najskôr v 26. minúte vyrovnal na 2:2 Kabáč. V 29. minúte poslala domácich opäť do vedenia najnovšia posila Erik Piatak, no a v 31. minúte dvoma gólmi za osem sekúnd Balko s Linetom nielenže vyhnali Suráka z hosťujúcej brány, ale aj dodali pokoj na michalovské hokejky – 5:2.

Hostia sa však nevzdávali a ešte v druhej časti sa vrátili gólmi Mareka Nagyho a Dalibora Mikulu do zápasu. Ten gradoval v záverečnej tretine. Najskôr Kabáč v 43. minúte opäť prinavrátil Dukle dvojgólové vedenie (6:4), na čo odpovedal o minútu neskôr hosťujúci Lištiak. Definitívne rozhodnutie prišlo teda až v 53. minúte, kedy Fajčák upravil na konečných 7:5.

HK Dukla Ingema Michalovce - HK Spišská Nová Ves 7:5 (1:2, 4:2, 2:1)
Góly:
4. Solomončak (Balko, Poliaček), 26. Kabáč (Piatak, Valečko), 29. Piatak (Mašlonka, Kabáč), 31. Balko (Taran, Solomonchak), 31. Linet (Fajčák, Rusina), 43. Kabáč (Piatak, Mašlonka) pres/1, 53. Fajčák (Linet, Cvengroš) – 5. Chmeľ (Nagy, Mikula), 10. Paločko (Štrauch), 33. Nagy (Gurčík, Mikula) pres/1, 37. Mikula (Findura), 45. Lištiak (Paločko, Šterbák)
Vylúčení:
3:5. Presilovky: 1:1. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Žák - Homola, Riš. Divákov: 250.