Tesná prehra juniorov 1. BK Michalovce so Svitom

Juniori 1. BK Michalovce prehrali v treťom kole najvyššej Extraligy na vlastnej palubovke s tímom BKM Iskra Svit 63:67, keď po polčase prehrávali 29:32. Zaznamenali tak tretiu tohtosezónnu porážku a v priebežnej tabuľke im patrí desiate miesto. Michalovčania sa najbližšie predstavia u súperov v Prievidzi a Handlovej, doma ich uvidíme v sobotu 25. novembra, kedy o 16.00 hod. privítajú v telocvični GPH favorizovaný KB Košice.

Juniori 1. BK Michalovce sa minulú sobotu po prvýkrát v sezóne predstavili na vlastnej palubovke Gymnázia Pavla Horova. Ich cieľom bolo odčiniť dve vysoké prehry z prvých dvoch extraligových kôl (v Leviciach 57:94, v Banskej Bystrici 45:97), čo sa im sčasti aj podarilo. Svit začal podstatne lepšie, keď domácim jeho hráči robili problémy hlavne prienikmi pod košom. Postupom času sa ale hra vyrovnala. Michalovčania sa vrátili do zápasu úspešnou streľbou z diaľky a polčas tak prehrali iba o tri body 29:32. Začiatok druhého dejstva im ale opäť nevyšiel. Orli sa trápili v útoku a pred poslednou štvrtinou prehrávali už o desať bodov (40:50). Záverečnú štvrtinu ale zvládli na jednotku. Výbornou obranou začali robiť favoritovi problémy a už v prvých minútach tohto dejstva dokázali zrovnať skóre. V obrovskej dráme, v ktorej sa vo vedení striedali oba tímy, nakoniec boli šťastnejší hostia, ktorí zvíťazili o štyri body 67:63.  „Pozitívom našej hry bolo hlavne to, že sa chlapci dokázali vrátiť aj za nepriaznivého stavu do zápasu. Oproti duelom vonku sme eliminovali straty lôpt a pridali aj v obrannej činnosti. Po nepresvedčivých výkonoch vonku chlapci podali výborný výkon a len slabšia koncentrácia v závere ich pripravila o výhru,“ podotkol k zápasu tretieho kola manažér 1. BK Michalovce Peter Biganič.

1.BK Michalovce - BKM Iskra Svit 63:67 (29:32)
Štvrtiny: 9:19, 20:13, 11:18,23:17
Zostava a body 1.BK Michalovce: Kincel 9, Demko 5, Pirkovský 25, Pliško, Lustig 2, Harman 3, Lopuch, Tertinský, Brnčal, Unkovič, Gavaľa 7, Tkáč 12, Podžuban.
Najviac bodov za Svit: Baňas 23, Mytnik D. 11.